Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami

Wino z kompotu To doskonały napój alkoholowy, który można przygotować z produktów, które są zawsze w domu. Możesz go ugotować o każdej porze roku, ponieważ będzie to wymagało konserwacji w domu..

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Domowe wino kompotowe


Będziesz potrzebować:
- 6 litrów kompotu
- cukier granulowany - 390 g
- garść rodzynek
Kroki gotowania:
Jeśli używasz świeżego napoju, odcedź go do pojemnika na wino i pozostaw ciepły na kilka dni. Sfermentowany kompot można od razu wymieszać z cukrem i garścią rodzynek. Cukier posłuży jako „pożywienie” dla drożdży, które rozkładają się na powierzchni jagód winogronowych. Nałożyć gumową rękawiczkę na szyję, odstawić do rozpoczęcia procesu fermentacji. Odcedź płyn, butelkę. Vinzo należy podawać przez trzy do czterech miesięcy. Po tym czasie można go spożyć.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Przygotuj się również kompot z pomarańczami

Jak zrobić wino z kompotu


Wymagane produkty:
- kochanie
- 50 g cukru pudru
- maliny - 90 g
- 3 litry kompotu morelowego
Przygotowanie:
Niemyte maliny natrzeć cukrem, dodać trochę wody, odstawić na cztery dni do fermentacji. W miarę upływu czasu do kompotu morelowego dodaj zakwas malinowy. Możesz wcześniej dosłodzić kulturę starterową - dodaj 190 g cukru pudru do 3 litrów. Mieszaj, odstaw na 10 dni do fermentacji. Po tygodniu odcedź płyn, przelej do czystych butelek, dodaj trochę miodu do smaku, pozostaw na kilka miesięcy do zaparzenia. Odfiltruj zaparzone wino. Wlej i odstaw na kolejny miesiąc.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Ocena i przepisy kulinarne, których szczegółowy opis jest tutaj.

Wino z kompotu w domu


Będziesz potrzebować:
- łyżeczka ryżu
- miód - 245 g
- kompot z kwaśnych truskawek - 3 litry
Kroki gotowania:
Wybierz naczynie fermentacyjne, wlej kwaśny napój, dodaj trochę ryżu i miodu. Ziarna ryżu są źródłem mikroorganizmów fermentacyjnych. Może być stosowany zamiast malin lub rodzynek. Zakryj pojemnik uszczelką wodną lub załóż gumową rękawicę. Pozostaw na cztery dni do zakończenia procesu fermentacji. Młode wino przefiltruj przez gazę, przelej do czystych butelek, pozostaw do dojrzewania przez 2 miesiące, a następnie możesz pobrać pierwszą próbkę.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Okaże się bardzo smaczne i kompot z wiśni i śliwek.

Jak zrobić domowe wino z kompotu


Ten napój jest ceniony za przyjemny cierpki smak. Gospodynie domowe nie muszą martwić się, że domowe wino nabędzie smaku i zapachu fermentacji. Smak napoju jest niesamowity! To całkiem proste w wykonaniu. Wymieszaj główny składnik z cukrem, odrobiną zakwasu. Aby uzyskać wysokiej jakości napój, musisz użyć narzędzi do drewna i szkła. Nie używaj metalowych i plastikowych przyborów. Istnieje ryzyko utraty przyjemnego aromatu.
Proces produkcji wina przy użyciu tej technologii nie różni się od produkcji innych odmian wina. Niektórzy winiarze dodają do przepisu ryż lub rodzynki. Produkty te pomagają silniej fermentować brzeczkę. Ten bezpośrednio wpływa na smak alkoholu. Najlepsze wino robione jest z cukru pudru, rodzynek i kompotu. Możesz dodać trochę miodu. Przed gotowaniem wlej płyn do szklanego lub drewnianego pojemnika. Dodaj cukier granulowany, wrzuć kilka rodzynek. Przykryj pojemnik gumową rękawicą. Brzeczkę odstawiamy w ciepłe miejsce, napój odstawiamy na 1 miesiąc. Ten czas jest potrzebny do głównego procesu - fermentacji. Wlej płyn do czystych szklanych butelek. Pozwól mu parzyć i dojrzewać przez około miesiąc. Napój alkoholowy jest gotowy do picia! Można go również przygotować z drożdżami. Możesz je zdobyć za pomocą niemytych jagód i cukru. Gotowe drożdże są wprowadzane przed rozpoczęciem fermentacji. Następnie proces opisany powyżej jest powtarzany..

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Przepisy na wino kompotowe


Przepis na wiśnię
Będziesz potrzebować:
- cukier - 0,4 kg
- garść suszonych winogron
- kompot wiśniowy - 6 litrów
Przygotowanie:
Umieść napój w ciepłym miejscu na 2 dni. Jeśli stosuje się sfermentowany kompot, ten punkt można pominąć. Dokładnie wymieszaj z cukrem i rodzynkami. Załóż uszczelnienie wodne lub rękawicę na wierzchu naczynia. Pozostaje poczekać, aż fermentacja się zakończy. Alkohol filtrujący, butelka. Moczyć alkohol przez 4 miesiące. Gotowy napój ma niezrównany aromat i niesamowity smak.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Dowiedz się i tak jak gotować kompot jabłkowy.
Przepis na jabłka
Składniki:
- mała garść rodzynek
- cukier - 0,3 kg
- napój jabłkowy - 4 litry
Przygotowanie:
Umieść wszystkie składniki w szklanym pojemniku, zamieszaj. Do mieszania użyj dużej drewnianej łyżki. Unikaj używania mikserów, ponieważ brzeczka będzie miała metaliczny smak. Zainstaluj uszczelnienie wodne. Brzeczka powinna stać kilka tygodni ciepła. Gdy młody napój zakończy proces fermentacji, przefiltruj go i butelkuj. Przechowywać w chłodnym pomieszczeniu do starzenia.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Ciesz się i kompot owocowy
Jak zrobić wino z kompotu w domu
Będziesz potrzebować:
- kilka rodzynek
- cukier granulowany - 200 g
- 3 litry kompotu
Jak gotować:
Wlej sfermentowany napój do szklanego słoika lub innego pojemnika, dodaj cukier, wrzuć trochę rodzynek. Załóż lateksową rękawiczkę chirurgiczną na szyję. Przenieś naczynie w ciemne miejsce i odstaw na kilka tygodni. Rękawica jest wskaźnikiem procesu fermentacji. Początkowo jest wypełniony powietrzem, a gdy tylko zaczął się opróżniać, oznacza to, że napój alkoholowy jest prawie gotowy. Zroluj gazę w kilku warstwach i odcedź nią płyn. Wlej wino do butelek, szczelnie je zamknij, odstaw na kilka miesięcy w piwnicy lub szafie. Gdy tylko ten okres minie, możesz odkorkować butelkę i cieszyć się doskonałym smakiem..

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Spodoba ci się i kompot wiśniowy.


Fermentowane wino kompotowe
Ryż jest również używany w przepisach zamiast rodzynek. Do gotowania wystarczy tylko 5 nasion. Pozostałe kroki są takie same, jak w poprzednich przepisach. Na forach bardzo często można znaleźć recenzje, że sfermentowany kompot robi zacier, ocet, ale nie smaczne wino. Jednak nie jest to do końca prawdą. Aby się tego upewnić, spróbuj przynajmniej raz go ugotować. Przygotowanie jest naprawdę bardzo proste.
Wypróbuj tę opcję gotowania:
1. Przefiltruj kompot przez kilka warstw gazy lub rzadkiej szmatki. Lepiej jest spuścić do pojemnika emaliowanego. Wyciskaj owoce latami, ponieważ zawiera dużo płynu. Postaw naczynie na kuchence, lekko podgrzej.
2. Rozpuścić cukier granulowany w ciepłym roztworze. Wlać słodki półfabrykat do szklanego pojemnika, dodać rodzynki lub kaszę ryżową, zamknąć uszczelką wodną. Jeśli nie ma uszczelnienia wodnego, wystarczą zwykłe rękawice medyczne..
3. Odcedź wino z osadu (jeśli się utworzył), przelej do butelek. Umieść butelki w chłodnym miejscu, aby tam dojrzewały przez dwa do trzech miesięcy.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Metody gotowania:
1. Możesz przygotować pyszny napój alkoholowy z kwaśnych surowców, jeśli nie ma mocnego octu. Jeśli kompot nie jest bardzo kwaśny, to kwaskowaty smak zniknie podczas procesu fermentacji. Możesz to naprawić, dodając cukier granulowany. Na 3 litry kompotu potrzebujesz 400 g granulowanego cukru i garść płatków ryżowych lub rodzynek. Nie musisz ich myć, ponieważ na ich powierzchni znajduje się duża ilość drożdży.
2. Jeśli alkohol jest przygotowywany z lekkich jagód i owoców, wystarczą lekkie odmiany. Do win z aronii, winogron, wiśni, ciemnych suszonych winogron konieczne jest stosowanie ciemnych odmian kaszy ryżowej.
3. Alkohol jest przygotowywany z sfermentowanego kompotu według ogólnych zasad. Fermentacja nie wpływa na jakość produktu. Trzy litry wystarczą na 350-400 g cukru, garść ryżu lub rodzynek.
4. Jeśli na powierzchni słodkiego kompotu utworzyła się pleśń, można go również użyć do produkcji wina. Wystarczy go ostrożnie wyjąć i zagotować napój.

Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami.

Koneserzy docenią i kompot z dżemu.
Kolejny przepis z wiśniami
Wino przygotowywane jest według ogólnych zasad. 3 litry płynu to 50 g suszonych winogron i 195 g cukru pudru. Rodzynki nadają alkoholowi bogaty i bogaty smak. Jeśli używa się rodzynek, grysy ryżowe nie są potrzebne..
Przepis na winogrona
Wino często przygotowuje się bez użycia cukru pudru, ponieważ jest już zawarte. Jednak można go również dodać do smaku. Na przykład na 3 litry kompotu wystarczy 290 g cukru, 1,5 łyżeczki. suszone drożdże i garść rodzynek.
Robić kompot jabłkowy na zimę.
Kilka wskazówek dotyczących gotowania:
1. Wino żurawinowe, malinowe, wiśniowe jest doskonale klarowane, nie wymaga leżakowania, dzięki czemu można je spożywać w pierwszym roku.
2. Do przygotowania alkoholu nie należy używać niedojrzałych owoców, ponieważ zawierają one zwiększoną ilość alkoholu metylowego, który jest szkodliwy dla zdrowia.
3. Nie zaleca się stosowania do fermentacji drożdży piwnych. Czują się źle, gdy są narażeni na wysokie stężenie alkoholu. Fermentacja zatrzymuje się przedwcześnie, a cukier granulowany pozostaje niesfermentowany.
4. Nie używaj rafinowanego cukru do fermentacji. Zawiera ultramarynowy barwnik, który hamuje aktywność drożdży.
5. W temperaturze 18–20 stopni bakterie octowe aktywnie namnażają się. Jeśli wino nie zostanie usunięte z osadu na czas, nabierze nieprzyjemnego posmaku..
6. Alkohol butelkowany należy przechowywać w pozycji leżącej.
Rozważ i kompot wiśniowy - najlepsze przepisy zebrane w naszej małej kolekcji kulinarnej.
Wino to napój bogów. Sprzedawany jest w dużych ilościach w sklepach i supermarketach, ale prawdziwi koneserzy przygotowują go w domu. Jeśli podejdziesz do procesu z całą odpowiedzialnością, możesz zdobyć kilka butelek doskonałego wina, które możesz poczęstować swoim domem i gośćmi. Do gotowania używa się różnych jagód i owoców zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach. Nie zaleca się ich wcześniejszego mycia, ponieważ na powierzchni znajdują się drożdże, które pomogą płynnemu fermentować. Doskonałą opcją do produkcji wina jest kompot. Przygotowanie takiego napoju jest szybkie i bardzo proste, dlatego polecamy go wypróbować.
» » Wino z kompotu: szczegółowe przepisy ze zdjęciami