Domowe wino ze starego dżemu

Krępe gospodynie domowe zawsze robią różne konserwacje na zimę, z których część pozostaje niewykorzystana, na przykład dżem.

Nie chcesz jeść takiego przysmaku, ale szkoda go wyrzucić, ponieważ na przygotowanie zszywania wydano wystarczająco dużo czasu i pieniędzy. W takim przypadku możesz zrobić pyszny, naturalny, łatwy w przygotowaniu i zdrowy napój ze starego dżemu - wina.

Prosty przepis na domowe wino z dżemu

Aby przygotować domowy napój według tego przepisu, możesz wziąć: jabłkowy, porzeczkowy, truskawkowy, śliwkowy lub inny dżem jagodowy lub owocowy dostępny w magazynie. Nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania kilku rodzajów dżemu, ponieważ smak każdego użytego składnika zostanie utracony. W takim przypadku lepiej zrobić kilka puszek wina o różnych smakach i aromatach..

Wcześniej należy przygotować sterylny trzylitrowy pojemnik i nylonowe nasadki, gazę i uszczelnienie wodne (rękawica medyczna). Przepis nie zakłada użycia drożdży, składnik zostanie zastąpiony niemytymi rodzynkami, na powierzchni których znajdują się żywe grzyby.

Wymagane do gotowania:

 • Dżem - 1 l
 • Rodzynki - 100 g
 • Woda - 1 l
 • Cukier granulowany - do smaku.

Domowy dżemDomowy dżem

Uwaga! Ilość cukru zależy bezpośrednio od ilości słodzika w dżemie. Norma cukru granulowanego w brzeczce wynosi 20%, dlatego w razie potrzeby dżem należy rozcieńczyć wodą lub zwiększyć ilość piasku do 100 gramów.

 1. Umyj trzylitrowy słoik sodą, pasteryzuj w łaźni wodnej lub w piekarniku (mikrofala). Pojemnik zalać wrzątkiem i dokładnie wysuszyć. W ten sposób niszczone są chorobotwórcze mikroorganizmy, które mogą dostać się do przedmiotu obrabianego i zepsuć smak napoju. Dobrze wypłucz pokrywkę, wysusz.
 2. Dżem przelać do sterylnego pojemnika, wymieszać z wodą, cukrem i rodzynkami.

Uwaga! Zamiast rodzynek można użyć innych niemytych i pokruszonych jagód, takich jak jarzębina, porzeczka lub winogrona.

 1. Przykryj pojemnik czystą szmatką lub gazą (aby owady nie dostały się do środka), przenieś do ciepłego, ciemnego miejsca o stałej temperaturze 18-25 stopni. Pozostaw obrabiany przedmiot na 5 dni, mieszając kilka razy dziennie drewnianą łyżką.

Uwaga! Po 8-10 godzinach na powierzchni obrabianego przedmiotu pojawi się piana, usłyszysz syk i lekki kwaśny zapach. Oznacza to, że rozpoczął się niezbędny proces fermentacji..

 1. Po 5 dniach usuń miąższ (miąższ pływający z nasionami, pokruszone jagody, rodzynki) z powierzchni puszek. Następnie przecedź zawartość przez gazę, złożoną w kilka warstw. Przefiltrowaną ciecz wlać do czystego pojemnika, wypełniając pojemnik ¾ jego objętości tak, aby było miejsce na fermentację, pianę i dwutlenek węgla.
 2. Nałożyć na pojemnik uszczelnienie wodne lub rękawiczkę medyczną, perforowaną jednym palcem. Aby zapobiec zasypianiu rękawicy, zabezpiecz ją elastyczną opaską lub liną.
 3. Słoik przełożyć do ciepłego, ciemnego miejsca na 1-2 miesiące i odstawić do końca fermentacji. Następujące oznaki wskazują na koniec procesu: rękawica opróżniła się i opadła, uszczelnienie wodne nie przepuszcza bąbelków przez ponad dwa dni, sam napój stał się lekki, a na dnie pojemnika utworzył się gęsty osad.
 4. Filtruj młode wino, smak i moc. Jeśli to konieczne, dodaj trochę cukru lub wódki do przedmiotu obrabianego.

Uwaga! Napój z dodatkiem alkoholu lub wódki wytrzyma dłużej, ale ma twardszy smak i mniej intensywny aromat.

 1. Wlej wino do czystych butelek, napełniając pojemniki do góry (pożądane jest, aby w butelce nie było powietrza). Pojemnik szczelnie zamknij korkami, przenieś do lodówki lub do piwnicy.
 2. Wino moczyć przez 2 do 6 miesięcy w chłodnym miejscu. W takim przypadku konieczne jest filtrowanie napoju co 20-25 dni. Jeśli osad pojawia się powyżej 2-5 cm, częściej filtruj ciecz.

Rezultatem jest wino o mocy 10-13%, które można przechowywać do trzech lat w chłodnym miejscu..

Wino

Wino

Szybki przepis na wino jabłkowe

Aby uzyskać lekkie, aromatyczne wino o słodko-kwaśnym posmaku, do jego przygotowania należy użyć słoika dżemu jabłkowego, a biorąc za podstawę ten przepis, napój jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu.

Produkty:

 • Dżem - 1 l
 • Niemyty ryż - 200 g
 • Drożdże - 20 g
 • woda.

Jak zrobić wino ze starego dżemu w domu:

 1. Przenieś dżem i ryż do czystego trzylitrowego słoika. Oddzielnie rozpuść drożdże w ciepłej wodzie i wyślij do przedmiotu obrabianego.
 2. Dolej wody do słoika tak, aby płyn sięgnął poziomu „ramion” pojemnika. Zawartość pojemnika wymieszać drewnianą łyżką. Załóż uszczelnienie wodne na szyję lub załóż rękawicę medyczną przekłutą na jednym palcu.
 3. Pozostaw słoik w ciepłym, ciemnym miejscu, aż wino stanie się klarowne, a na dnie utworzy się osad. Następnie przefiltruj płyn do czystego słoika, odstaw na kilka miesięcy, filtrując wino, gdy wypada pozostałość..
 4. Na koniec ponownie przepuść napój przez złożoną z kilku warstw gazę i przelej do czystych butelek.

Uwaga! Jeśli wino miało kwaśny smak, należy dodać do niego 20 gramów cukru na litr napoju i pozostawić na kilka.


» » Domowe wino ze starego dżemu