Wino aroniowe. Świetne przepisy

Wino aroniowe bardzo popularny. Wyróżnia się pięknym kolorem, doskonałym smakiem i długim okresem przydatności do spożycia. Możesz go nawet ugotować w domu. W jaki sposób? Przeczytaj o tym..

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Wino aroniowe: przepis


Pierwszym krokiem jest zrobienie zakwasu wina. Aby to zrobić, weź maliny lub truskawki. Możesz wziąć oba rodzaje jagód. Jeśli sezon dojrzewania już minął, użyj owoców róży jako drożdży winnych. Zbierz jagody i włóż do słoika (nie trzeba myć). Jeśli je wypłuczesz, usuń wraz z wodą wszystkie naturalne drożdże, które są tak potrzebne do fermentacji..
Dodaj 2 łyżki. wlać łyżki cukru? litrów chłodnej wody, zawiązać szyję gazą złożoną z kilku warstw, pozostawić na 3 dni. Masę należy od czasu do czasu mieszać. Po 3 dniach zakwas winny będzie aktywnie fermentował. Może służyć do przygotowania napoju alkoholowego.

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Jak ci się podoba syrop aroniowy?
Posiekaj 3 kg jeżyny za pomocą robota kuchennego (również nie trzeba ich myć). Wlej miksturę do wiadra, dodaj zakwas winny. Dodaj trochę wody i cukru pudru. Płyn powinien również mieć 3 litry. Lepiej to odfiltrować lub nalegać. Odmierz 2 kg cukru, zrób syrop cukrowy z odrobiną wody. Po ostygnięciu wlej ją do wiadra z aronii. Wiaderko zawiąż grubą warstwą gazy, w celu aktywnej fermentacji pozwól mu parzyć przez 8 dni. W tym czasie kilkakrotnie zamieszaj brzeczkę. Jest to konieczne, aby usunąć skórkę jagód, która tworzy się na powierzchni i zapobiega przepływowi tlenu..
Główna praca zaczyna się za 8 dni. W tym czasie brzeczkę należy przefiltrować. Możesz odcedzić ręcznie lub użyć sokowirówki. Wlej przecedzoną brzeczkę do butelki, ułóż uszczelnienie wodne. W tym celu możesz użyć specjalnego systemu do transfuzji krwi. Można go łatwo kupić w aptece..

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Wbij grubą igłę w osłonę. Drugi koniec probówki umieść w 1-litrowym słoju wypełnionym wodą. Przykryj krawędź wieczka i miejsce nakłucia plasteliną, aby uzyskać lepszą szczelność. Przenieś do ciemnego i chłodnego miejsca. Cicha fermentacja rozpocznie się za dwa dni. Od czasu do czasu pojemnik z brzeczką należy wstrząsnąć. Fermentacja zatrzyma się po 40 dniach. Napój można butelkować przy użyciu tych samych tubek i przechowywać. W butelkach powinien być przechowywany przez dwa do trzech miesięcy. Dopiero wtedy można go spożyć. Domowe wino aroniowe gotowy!
Spróbuj pysznego dżemu z tych jagód. Przeczytaj szczegółowy przepis tutaj.

Przepis na domowe wino z aronii


Będziesz potrzebować:
- jeżyna - 1 kg
- cukier - 1 kg
- rodzynki - 110 g
Jak gotować:
Zbierz jagody, włóż je do słoika. W żadnym wypadku nie należy ich myć, ponieważ proces aktywnej fermentacji się nie rozpocznie. Dodaj rodzynki i 300 g cukru. Rodzynki również nie myć. Wlej trochę wody o temperaturze pokojowej. Nie dolewaj wody do końca o 1/3. Gdy wszystko będzie gotowe, zamknij słoik luźną pokrywką. Umożliwi to wydostanie się gazu. Odsuń pojemnik jak najdalej od światła. Jeśli używasz nylonowej osłony, zrób w niej 2 otwory. Jeśli masz metalową pokrywę, po prostu rzuć ją na górę. Napój należy codziennie mieszać. Nie otwieraj słoika, po prostu zamieszaj zawartość okrężnymi ruchami. Po tygodniu dodaj kolejne 300 g cukru, a po kolejnym tygodniu kolejne 300 g cukru. Pozostaw wino na miesiąc do fermentacji, poczekaj, aż jarzębina opadnie na dno. Wlej kolejne 100 g granulowanego cukru. Usuń owoce, filtrując zawartość przez durszlak. Pozostaw wino do zaparzenia na kilka tygodni. W tym czasie cała zawiesina opadnie na dno, a czysty napój można ostrożnie opróżnić. W rezultacie otrzymasz 2 litry mandatu wino jarzębiny.

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Wino aroniowe w domu: przygotowanie brzeczki.
Wino można produkować na trzy różne sposoby.
Klasyczny sposób. Wycisnąć sok z jagód, dodać starter drożdżowy i cukier, poddać fermentacji. Ta metoda nie ma specjalnych funkcji. Jego dużą wadą jest to, że z owoców wydobywa się duża ilość składników odżywczych. Część z nich pozostaje w miazdze. Jednak miazgę tę można wykorzystać do przygotowania różnych produktów kulinarnych - galaretek, dżemów itp..

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Imitacja miazgi. Sok z jagód jest wyciskany. Po wykręceniu wlewa się go na samą szyjkę pojemnika i szczelnie zamyka. Pojemnik jest wyjmowany do lodówki. Wytłoki należy zalać wodą i rozcieńczyć niewielką ilością cukru. Gotową mieszaninę drożdży dobrze wymieszaj, włóż na kilka dni do fermentacji. W takim przypadku szyję należy przykryć bawełnianą zatyczką. Mieszanka jest okresowo mieszana, aby pleśń nie pojawiła się na powierzchni. Po kilku dniach wyciskamy wytłoki, a powstałą mieszaninę miesza się z wyciśniętym sokiem, do którego wlewa się wymaganą ilość cukru.

Wino aroniowe. Świetne przepisy

Technologia Kagornaya. Po sprasowaniu wytłoki napełniane są gorącą wodą i przechowywane przez 24 godziny. Wytłoki wyciskamy ponownie, a płyn łączymy z wcześniej wyciśniętym sokiem. Na koniec dodaje się starter drożdżowy i cukier. Brzeczkę zbiera się do fermentacji.
Przygotuj się również kompot z aronii.
» » Wino aroniowe. Świetne przepisy