Jak zrobić wino z soku brzozowego. Przepisy: domowe wino brzozowe.

Wino brzozowe

Kiedy kończy się zbiór brzozowego soku i okazuje się, że przygotowano już tyle soku, że został już zwinięty i zamrożony, kwas został zakwaszony… Tu pojawia się pytanie: jak jeszcze oszczędzać brzozowy sok? W takim przypadku nasz artykuł na pewno się przyda. Oferujemy produkcję wina z soku brzozowego.

Składniki: Sok z brzozy
Czas do zakładki: Wiosna

Jak zrobić domowe wino brzozowe

A więc jeśli zbiór soku brzozowego się udało i zebrano dużo soku, dobrym konserwantem dla soku brzozowego może być alkohol. Dodaje się go do soku brzozowego, aż siła nie będzie większa niż 16 stopni. Możesz również dodać do tego około 50 pąków brzozy, biorąc pod uwagę półlitrową butelkę soku. Rezultatem jest domowe lekkie wino z dodatkiem pąków brzozy. to pierwszy przepis domowe wino Berezovik i najłatwiejsze w przygotowaniu.

Wino brzozowe

Zdjęcie. Wino brzozowe

Domowe wino brzozowe - przepis drugi.Tym napojem możesz zaskoczyć swoich gości. Wódka i porto zawierają alkohol, który jest doskonałym konserwantem dla soku brzozowego i zachowuje jego dobroczynne właściwości.

Aby przygotować ten napój, musisz przygotować beczkę o pojemności około 7 litrów. Wlej 5 litrów soku brzozowego do beczki, dodaj butelkę porto (750 g), pół litra wódki, 1,2 kg granulowanego cukru i 600 g rodzynek.

Wszystko wymieszaj, aż cukier się rozpuści. Szczelnie zamknij lufę i wystaw ją na zimno. Zaleca się trzymanie beczki na lodowcu przez dwa i pół miesiąca. Następnie otwórz beczułkę i wlej osiadły napój do butelek i szczelnie je zamknij.

Wyślij butelki po napojach do piwnicy, gdzie powinny być przechowywane poziomo.

Ten napój ozdobi i urozmaici Twój stół. Twoi goście docenią domowe wino brzozowe.

Domowe wino brzozowe

Zdjęcie. Domowe wino brzozowe

Trzeci przepis jak zrobić domowe wino z sok brzozowy.

To nie jest tylko domowe wino lub po prostu napój alkoholowy. Rzeczywiście, stosując go w umiarkowanych dawkach, możesz nie tylko cieszyć się aromatem brzozowego soku, ale także nasycić swoje ciało korzystne właściwości soku brzozowego.

I tak beczka o pojemności około 7 litrów znów nam się przydaje. Należy wlać do niego 5 litrów brzozowego soku, dodać 1 litr porto, 1,6 kg cukru, pokruszoną miazgę 2 cytryn bez nasion. Zamknij beczkę i wyślij ją na lodowiec lub do piwnicy na 2 miesiące. Następnie otwórz beczułkę, przelej zawartość beczki do butelek i szczelnie je zamknij. Wyślij butelki z napojem do piwnicy i ustaw je poziomo. Potem, za trzy tygodnie, wino brzozowe będzie gotowe.

Wino brzozowe

Zdjęcie. Wino brzozowe

 Goście będą zachwyceni zapachem cytryny i leczniczymi właściwościami domowego wina.

Mam nadzieję, że te trzy przepisy na wino sok brzozowy, na zawsze zagości w Twoim notatniku z przepisami.


Zobacz podobne przepisy

» » Jak zrobić wino z soku brzozowego. Przepisy: domowe wino brzozowe.