Jak gotować i zamrażać ślimaki winogronowe w domu

Ślimak winogronowy to prawdziwy przysmak i afrodyzjak, za którym szaleją Francuzi i Hiszpanie. W naszych sklepach można kupić gotowe mrożone ślimaki, ale ciekawsze jest samodzielne ugotowanie arcydzieła. W południowych regionach Rosji ślimak winogronowy również nie jest rzadkością, a na ferie zimowe można przygotować tyle ślimaków, ile zmieści się w zamrażarce.

Składniki: ślimak winogronowy
Czas do zakładki: Wiosna, Lato, Spadek

Gotowanie ślimaków jest trudniejsze i bardziej moralne. W końcu musisz ugotować je żywcem, ale uporządkujmy.

zamrozić ślimaka

Przed gotowaniem ślimaki należy przygotować. Nie możesz po prostu zebrać ich z liści i wrzucić do wrzącej wody. Potrzebujesz ich do oczyszczenia jelit.

Aby to zrobić, włóż ślimaki do szklanego akwarium i wlej odrobinę mąki na dno w ilości 2 łyżki stołowe na 1 kilogram ślimaków. To jest pierwszy dzień. Drugiego dnia wsypujemy tylko jedną łyżkę mąki, trzeciego dnia nie ma potrzeby ich karmienia, wystarczy lekko zwilżyć opryskiwaczem. Potrzebują wilgoci bardziej niż pożywienia.

W razie potrzeby możesz zastąpić mąkę przyprawami i aromatycznymi ziołami, takimi jak koper czy pietruszka, nasycając w ten sposób mięso ślimaka pożądanymi aromatami.

Opłucz ślimaki i dokładnie sprawdź. Do dalszego gotowania potrzebne są tylko żywe ślimaki. Jeśli ślimak umrze, trzeba będzie go wyrzucić.

zamrozić ślimaka

Zagotuj wodę w rondelku, dodaj trochę soli i wrzuć żywe ślimaki do wrzącej wody. To najbardziej humanitarny sposób, jaki znam.zamrozić ślimaka

Jeśli zamrozisz ślimaki żywcem i dopiero potem je ugotujesz, nie odniesiesz sukcesu. Ślimaki chowają się w skorupce, a po ugotowaniu po prostu nie można ich wyłowić..

Ślimaki zamieszać łyżką cedzakową i zanotować czas, od momentu zagotowania należy je gotować 3-5 minut, następnie wyłączyć gaz, przykryć patelnię pokrywką i odczekać kolejne 10 minut.

Wyjmij ślimaki na talerz, a jeśli są zimne, możesz przystąpić do czyszczenia. Głowa i nogi są dobre do jedzenia. Podnieś nóżkę ślimaka widelcem i wyciągnij ją z muszli. Tam, gdzie zaczyna się czarny lok, znajdują się jelita i należy je odciąć lub oderwać.

zamrozić ślimaka

Jest dużo odchodów ślimaków, ale to nie jest danie, które jest spożywane w celu wypełnienia żołądka..

ochistit

Jeśli planujesz ugotować bordowego ślimaka, to znaczy użyj muszli do farszu, to oczywiście nie wyrzucaj ich. Wlej wrzącą wodę, sodę oczyszczoną i trochę zagotuj do pustych zlewów.

zamrozić ślimaka

Następnie dokładnie spłucz bieżącą wodą i wysusz. Muszle mogą leżeć w nieskończoność tylko na półce w kuchni.

zamrozić ślimaka

Wróćmy do ślimaków.

Lepiej jest zamrażać mięso ślimaków. Po prostu złóż mięso w woreczek strunowy i włóż do zamrażarki. Mięso ślimaków zamrożone w ten sposób można wykorzystać do smażenia i duszenia.

Gotowanie i zamrażanie egzotycznego dania „Ślimak burgundzki”

Drobno posiekaj ugotowane mięso ślimaka. Osobno wymieszaj zmiękczone kremowe mięso z posiekanym koprem lub pietruszką. Do czystej skorupy włożyć kawałek masła, następnie mięso ślimaka i znowu masło.

zamrozić ślimaka bordowego

Tak przygotowane ślimaki należy natychmiast ugotować lub zamrozić w zamrażarce. Wszystkie składniki, których tu użyliśmy, dobrze zamrażają. Wypchane muszle włożyć do torby i zamrozić.

zamrozić ślimaka

Przed podaniem wyjmij torebkę z lodówki, przykryj blachę do pieczenia folią do pieczenia i zapamiętaj ją trochę, robiąc coś w rodzaju gniazd tak, aby ślimaki mogły leżeć dziurką do góry.

Umieść blachę do pieczenia w nagrzanym piekarniku. Ślimaki uważa się za gotowe, gdy masło się rozpuści..

Zamrożenie ślimaka nie jest trudne, wystarczy być kreatywnym.

Jak ugotować ślimaka, obejrzyj wideo:


Zobacz podobne przepisy

» » Jak gotować i zamrażać ślimaki winogronowe w domu