Kompot na zimę z jabłek i porzeczek, bardzo prosty przepis

Jeśli zamiast kupowanych w sklepie napojów wolisz używać domowych kompotów, napojów owocowych i nalewek z naturalnych jagód i owoców, to nie trać czasu latem i miej czas na przygotowanie takich przygotowań na zimę w sezonie jagodowo-owocowym. Na przykład kompot jabłkowy z czarną i czerwoną porzeczką okazuje się niezwykły w smaku i kolorze, jest przygotowywany bardzo prosto i szybko. I nie ma potrzeby rozmawiać o korzyściach ...

kompot na zimę z jabłek i porzeczek

Będziesz potrzebować:

  • jabłka;
  • czarna porzeczka;
  • Czerwone żeberka;
  • cukier;
  • woda.
jabłka, porzeczki czerwone i czarne

Jak gotować kompot na zimę z jabłek i porzeczek według prostego przepisu

Aby zachować kompot na zimę, możesz użyć puszek o dowolnej pojemności, ale najlepiej nadają się puszki dwu- i trzylitrowe.

puszki i wieczka

Przede wszystkim musisz wyczyścić słoiki i pokrywki sodą, a następnie umyć je pod bieżącą wodą. Następnie w jakikolwiek sposób należy wysterylizować banki. Wlej wrzącą wodę na pokrywki.Do konserwowania kompotu można użyć dowolnych owoców i jagód w dowolnej proporcji. Ten przepis wykorzystuje jabłka, czarną i czerwoną porzeczkę. Myjemy je pod bieżącą wodą, usuwamy gruz oraz uszkodzone owoce i jagody.

Pokrój jabłka na cztery części, pokrój rdzenie.

pokrojone jabłko

Najpierw włóż jabłka do przygotowanych słoików, a następnie ostrożnie dodaj jagody porzeczki. Każda puszka musi być wypełniona jedną trzecią (1/3).

napełnij słoiki jabłkami i porzeczkami

Zagotuj wodę i zalej wrzącą wodą w 1/3 owoce i jagody, przykryj słoiki pokrywkami i pozostaw na 5-10 minut. W tym czasie musisz postawić kolejny garnek wody i zagotować.

Następnie wlej wodę z puszek na patelnię, dodaj cukier na trzylitrową puszkę - 300 gramów cukru, na dwulitrową puszkę - 200 gramów, na litrową puszkę - 100 gramów.

zachowanie kompotu na zimę

Zagotuj syrop i wlej go z powrotem do słoików. Dodaj czystą wrzącą wodę do ramion słoika. Puszki zakrywamy pokrywkami i zwijamy kluczem.

Ostrożnie odwracamy słoiki do góry nogami, owijamy je czymś ciepłym - kocem lub jakimś starym ciepłym ubraniem na 12 godzin (jest to możliwe w nocy).

Kompot można przechowywać w temperaturze pokojowej w ciemnym, suchym miejscu..

Kolejny przepis w temacie: Kompot do gotowania na zimę z jabłek.

Wskazówki dotyczące robienia kompotu na zimę:

  • Do przygotowania kompotu na zimę najlepiej użyć wody źródlanej, filtrowanej lub butelkowanej..
  • Jabłka na kompot muszą mieć kwaśne odmiany.
  • Ilość cukru można zmieniać w zależności od gustu.
  • Aby nadać kompotowi szczególny smak i aromat, pod koniec gotowania dodaj do słoików kwas cytrynowy (pół łyżeczki na trzylitrowy słoik).
  • Zgodnie z powyższym przepisem kompot na zimę można przygotować nie tylko z jabłek i porzeczek, ale także z innych jagód i owoców.

Zobacz podobne przepisy

» » Kompot na zimę z jabłek i porzeczek, bardzo prosty przepis