Wino ze starego dżemu

Każdego roku wszystkie pracowite gospodynie domowe mają w domu nie mniej niż kilka słoików starego dżemu. Nie ma ochoty z niego korzystać, bo już w drodze pojawia się świeża, ale naturalna kreacja, w którą zainwestowano dużo czasu i własnej pracy, nie chcę jej wyrzucać. Oferujemy najlepsze rozwiązanie problemu - robimy wino ze starego dżemu! Informacje na temat ilości składników i metody przygotowania podano poniżej..

stary dżem

Składniki:

 • Stary dżem - 1 l.;
 • Rodzynki - 100 gr.;
 • Woda - 1 l.

Przepis na robienie wina ze starego dżemu

 1. Przygotuj pojemnik na przyszłe wino. Umyj trzylitrowy słoik detergentem lub sodą, a następnie wlej trochę gorącej wody. Ta metoda pomoże pozbyć się drobnoustrojów, które mogą zepsuć produkt winiarski..
 2. Zagotuj odpowiednią ilość wody, zdejmij z ognia i poczekaj, aż ostygnie. Jego temperatura powinna być temperaturą pokojową.
 3. Dżem włożyć do już przygotowanego słoika, zalać przegotowaną wodą i wg uznania dodać syrop cukrowy. Następnie wylej niemyte rodzynki. Zawierają specjalne substancje, które wspomagają proces biochemiczny..
 4. Dobrze wymieszaj połączone produkty, zamknij słoik pokrywką wykonaną z nylonu. Pozostaw na dwa tygodnie w ciemnym miejscu w temperaturze 200C.
 5. Usuń materiał nylonowy, usuń mieszaninę niepotrzebnych produktów unoszących się na powierzchni za pomocą wielowarstwowej gazy. Pozostałą zawartość przelej do dokładnie umytego słoika.
 6. Zrób dziurę w rękawicy medycznej i załóż ją na szklaną szyję. Zaleca się zabezpieczyć mocną szmatką, aby konstrukcja była mocno trzymana.
 7. Umieść w ciepłym miejscu, gdzie przez 40 dni nie przenikają żadne promienie światła. Kiedy rękawica wypełniona powietrzem opadnie, oznacza to, że proces fermentacji jest zakończony. Gotowe wino będzie lekkie, ale dno pozostanie grube..
 8. Aby usunąć wino z fusów, wlej do butelek, wyślij do lodówki lub do piwnicy. Powinny tam leżeć przez około trzy miesiące w temperaturze do 150C.


Ta metoda przygotowania jest dość skomplikowana, ale w końcu otrzymasz niesamowity domowy napój alkoholowy..

Z jabłka, maliny, truskawki można stworzyć pyszne domowe wino., powidła śliwkowe lub dżem porzeczkowy. Nie zaleca się łączenia kilku opcji naraz, ponieważ smaki będą się mieszać i uzyskać prosty słodki koktajl.


» » Wino ze starego dżemu