Beczki dębowe: dojrzewanie wina

Jeśli myślisz o, jak zrobić wino z winogron bardziej nasycony i aromatyczny dębowe beczki na wino, ponieważ jego wytrzymałość jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.Beczki dębowe: dojrzewanie wina

Beczki dębowe przyczyniają się do tego, że trunek będzie „oddychał” poprzez nitowanie, intensywnie pochłaniające tlen oraz wymieniające w postaci gazowej dwutlenek węgla i inne produkty reakcji biochemicznych z otoczeniem. Na powierzchni nitowania zachodzą aktywne procesy biochemiczne i chemiczne, płyn ekstrahuje z drewna garbniki oraz przyjemnie pachnące substancje aromatyczne. Ten fakt jest niezwykle ważny dla normalnego dojrzewania większości czerwonych win stołowych i deserowych..
Jeśli zdecydujesz się na produkcję wina, możesz dębowe beczki na wino do kupienia w sklepie internetowym. Drewno nowych wyrobów miedzianych jest bogate w użyteczne substancje, dlatego polecane są do leżakowania prawie wszystkich napojów winiarskich z wyjątkiem delikatnej gałki muszkatołowej i białych napojów stołowych, które należy wlewać do starych, już przetworzonych beczek..
Zwracamy uwagę, że w przypadku młodych materiałów winiarskich należy kupować pojemniki o małej pojemności, ponieważ w głębokich warstwach napój nie może „oddychać”, a to może prowadzić do pojawienia się w nim stęchłych nut.
Stosowanie drewnianych pojemników do leżakowania wiąże się z dużymi kosztami pracy ręcznej, jak w przypadku stosowania dębowych beczek na koniak, ale wszystkie te koszty rekompensuje wysoka jakość napoju, który otrzymujemy po zakończeniu leżakowania w beczce.
» » Beczki dębowe: dojrzewanie wina