Kompot jabłkowy ze śliwką wiśniową i sokiem malinowym na zimęAby zamknąć pachnący i smaczny napój na zimę, wystarczy zebrać kilka odmian owoców. Kompot z jabłek, śliwek wiśniowych i malin na zimę, którego przepis ze zdjęciem tym razem oferuję, idealnie nadaje się na zimowe przygotowania. Okazuje się, że jest to piękny odcień, który będzie błyszczeć. Jabłka dodadzą smaku, a napój będzie bogaty. Przygotuj więcej miejsca w spiżarni, aby umieścić w niej więcej słoików z takim kompotem. Ale taki kompot będzie jak prawdziwy sok, ponieważ będzie zawierał naturalny sok malinowy, a także wiele innych owoców. Kompot "Mieszany" zawsze smaczniejszy niż napój z jednego rodzaju owoców. Połącz różnorodne owoce, a na półkach w spiżarni będziesz mieć najsmaczniejsze kompoty.


Składniki do przygotowania kompotu z jabłek i śliwek wiśniowych na zimę
Wymagane produkty:
- jabłka - 200 gramów-
- czerwona śliwka wiśniowa - 150 gramów-
- maliny - 150 gramów-
- woda - 2-3 litry-
- cukier granulowany - 250 gramów.pokrój jabłka
Jabłka pokrój w duże ćwiartki. Nie zapomnij usunąć nasion, rdzeni i ogonów. Skórki nie trzeba odcinać, ponieważ później kompot trzeba będzie obrać i rozlać przez sito. W kompocie nie będzie żadnych dodatkowych kawałków.


Wrzuć pokrojone jabłka i śliwkę wiśniową do zimnej wody.
Wrzuć pokrojone jabłka i śliwkę wiśniową do zimnej wody.


Dodaj cukier
Zacznij gotować kompot. Gdy kompot gotuje się przez 15 minut i nabierze trwałego różowego odcienia, dodaj granulowany cukier.


przecieramy maliny przez sito
Maliny przecieramy przez drobne sito, aby pozostał tylko sok. Wlej sok do kompotu i kontynuuj gotowanie przez kolejne 15 minut. Kompot jabłkowy z czerwoną śliwką wiśniową i sokiem z malin na zimę wyjdzie bogaty i pachnący. Następnie przelej cały kompot przez drobne sito lub gazę, aby kompot w słoiku był czysty i piękny..


zwinąć osłony
Zakręcić słoiki pokrywkami i pozostawić do ostygnięcia pod kocem.


Kompot z jabłek, wiśni i malin na zimę: przepis ze zdjęciem
Odłóż kompot ostudzony do temperatury pokojowej w miejsce do stałego przechowywania.
Zimą, nakrywając do stołu, kompot schłodzić i wlać do szklanek.
Smacznego!
Spróbuj też gotować kompot morelowy z wiśniami i anyżem na zimę.
» » Kompot jabłkowy ze śliwką wiśniową i sokiem malinowym na zimę