Kompot truskawkowy na zimę z wiśniamiPachnący i jasny kompot truskawkowy z wiśniami na zimę może nas zadowolić, szczególnie w zimnych porach roku, kiedy jagody są tylko w zamrażarce.
Proponuję przygotować na zimę pyszny aromatyczny kompot truskawkowy z wiśniami według najprostszej receptury. Gdy w sezonie jest obfitość jagód, po prostu konieczne jest przygotowanie preparatu w postaci kompotu. W końcu zimą tak bardzo chcesz pysznego świeżego napoju - kawałka pachnącego lata.
Kompot truskawkowy można zamknąć w słoikach dowolnej wielkości. Dla jednego lub dwóch członków rodziny idealne są litrowe puszki. Ale dla trzech lub więcej osób polecam zamknąć kompot w trzylitrowych słoikach. W ten sposób możesz również zaoszczędzić pojemniki, pokrywki i swoją siłę..
Przepis na kompot truskawkowy na zimę z wiśniami to dar niebios dla tych, którzy uprawiają własne jagody. Co roku kupujemy również truskawki i wiśnie, aby mieć ich wystarczająco dużo w sezonie i oczywiście przygotowujemy dżemy na przyszłość i kompoty.
Tak więc przygotowujemy kompot truskawkowy na zimę bez sterylizacji.


Składniki do przygotowania kompotu truskawkowego i wiśniowego

Składniki na puszkę 3L:
- truskawki - 300 g
- wiśnie - 200 g
- cukier - 200 g
- kwas cytrynowy - 1/3 łyżeczki.
- woda - około 2,5 lUmyte jagody wrzuć do czystego słoika
Pierwszą rzeczą do zrobienia, zanim zaczniesz przygotowywać kompot truskawkowy na zimę, jest dokładne umycie i gotowanie na parze słoików z pokrywkami. Możesz umyć słoiki mydłem do prania lub sodą. Nie myj ich detergentem! W przeciwnym razie banki mogą eksplodować..
Umyte jagody włóż do czystego słoika. Wcześniej usuń działki działek truskawek, a wiśni - szypułek.


Wlać truskawki i wiśnie do słoika do góry wodą
Do ognia stawiamy garnek z wodą - około 2,5 litra. Doprowadź wodę do wrzenia i wlej do słoika truskawki i wiśnie na wierzch. Przykryj pokrywką gotowaną na parze i odstaw na 15 minut. W tym czasie woda w słoiku zmieni kolor na jaskrawoczerwony.


spuścić płyn z puszki
Zakładamy plastikową pokrywkę z otworami i spuszczamy płyn z puszki, pozostawiając jagody.


wlać granulowany cukier
Wlej granulowany cukier do garnka z wodą (która już stała się czerwona). Podpalamy i doprowadzamy do wrzenia.


wrzuć szczyptę kwasu cytrynowego
Wrzuć szczyptę kwasu cytrynowego do słoika z jagodami. Pomoże kompotowi zachować kolor i smak przez całą zimę..


napełnij zawartość słoika wrzącą wodą i natychmiast zwiń pokrywkę
Delikatnie napełnij zawartość słoika wrzącą wodą i natychmiast zwiń pokrywkę. Słoik z kompotem odkładamy do góry dnem do ostygnięcia, przykrywając ręcznikiem. Po całkowitym ostygnięciu przedmiotu obrabianego wysyłamy go do ciemnego miejsca do przechowywania do zimy.


Kompot truskawkowy na zimę z wiśniami
Kompot truskawkowy na zimę z wiśniami jest gotowy. Teraz będzie mile widzianym gościem przy każdym świątecznym stole. Miło jest pić domowy kompot jagodowy na Nowy Rok. Podziel się tym przepisem z innymi, bo tak jest kompot truskawkowy na zimę bez sterylizacji. Oznacza to, że jest łatwy w przygotowaniu..


przepis na kompot truskawkowo-wiśniowy na zimę
» » Kompot truskawkowy na zimę z wiśniami