Domowe wino gruszkowe. Przepisy dla hostess

Domowe wino gruszkowe na pewno zachwyci Cię swoim smakiem. Jeśli spróbujesz chociaż raz, nigdy nie będziesz w stanie odmówić. Spójrzmy na kilka przepisów na jego przygotowanie..
Okazuje się, że jest bardzo smaczny i kompot z gruszek i śliwek wiśniowych. Od doskonale gasi pragnienie nawet w nieznośnym upale!
Domowe wino gruszkowe.
Gruszki dobrze umyj, posortuj, pokrój w plasterki. Oddziel nasiona, wyciśnij sok z gruszki. Dodaj trochę soku z jarzębiny do płynu, aby lekko go rozjaśnić. 2,5 kg granulowanego cukru wsypać do 0,5 litra jarzębiny i 6,5 litra soku gruszkowego i wlać półtora litra wody. Wszystko wymieszaj, poczekaj, aż cukier się rozpuści, powstałą brzeczkę przelej do butelek, odstaw do fermentacji. Dodaj wcześniej przygotowaną kulturę starterową. Pozostaw brzeczkę na około tydzień. W rezultacie otrzymasz wino o sile od 5 do 11 stopni. Jeśli chcesz zwiększyć moc, wlej do płynu alkohol (na 10 litrów wina - 1 litr wódki), trzymaj przez pięć dni. Filtr, butelka.Domowe wino gruszkowe. Przepisy dla hostess

Chcesz czegoś smacznego i słodkiego? Przygotować dżem gruszkowy.

Przepis na domowe wino gruszkowe.

W przypadku wina gruszkowego należy używać tylko soczystych i słodkich odmian owoców. Możesz jednak wziąć również dzikie gruszki. Zanim zaczniesz przygotowywać ten napój, pamiętaj, że uzyskanie soku gruszkowego jest dość trudne, więc będziesz musiał ciężko pracować.

Domowe wino gruszkowe. Przepisy dla hostess

Będziesz więc potrzebować:
- zwykła woda - 10 l
- gruszki - 10 kg
- cukier granulowany - 5 kg
Przygotowanie:
Nie musisz gotować wody. Warto skorzystać z tej procedury tylko wtedy, gdy jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Ponadto musisz wcześniej przygotować pojemnik o pojemności 20 litrów, w którym odbędzie się fermentacja. Umyj i dokładnie wysusz. Idealny jest szklany lub drewniany pojemnik - butelka lub beczka. Możesz również użyć plastikowych pojemników do żywności. A więc teraz zacznijmy gotować samo wino:

Domowe wino gruszkowe. Przepisy dla hostess

1. Rozpuścić cukier granulowany w wodzie.
2. Owoce umyj, uwolnij od zgnilizny, pokrój w małe plasterki.
3. Włożyć kawałki gruszki do pojemnika fermentacyjnego.
4. Wlej syrop cukrowy otrzymany na pierwszym etapie gotowania.
5. Wymieszaj wszystkie składniki, dodaj czystą wodę do samej góry, ponownie zamieszaj.
6. Załóż uszczelnienie wodne lub zwykłą rękawiczkę medyczną na butelkę, wybijając mały otwór w jednym z palców.
7. Umieść butelkę w ciepłym miejscu, gdzie będzie fermentować.
8. Gdy tylko fermentacja się zakończy (śluza nie bulgocze przez kilka dni, a rękawica opróżnia się), wlać wino do butelek. Napój wstępnie przecedzić przez cienką rurkę, pozostawiając resztę na dnie..
9. Młode wino jest już zakorkowane. Teraz musisz zostawić go na kilka miesięcy, aby poprawić jego smak. Gotowy produkt lepiej przechowywać w piwnicy lub lodówce. Z biegiem czasu można zauważyć, że napój staje się lżejszy. Dzięki temu poprawia się również jego smak..
Spodoba ci się również i domowe wino z fermentowanego dżemu. Przygotowanie jest bardzo proste!
» » Domowe wino gruszkowe. Przepisy dla hostess