Sok jabłkowy w wyciskarce na zimę

Naturalny świeżo wyciskany sok jest zawsze przydatny. Aby był dostępny przez cały rok, zaleca się zbieranie soku jabłkowego na zimę za pomocą sokowirówki. Do jego przygotowania biorą soczyste słodkie odmiany jabłek: owoce powinny być równe, całe, bez uszkodzeń i chorób. Najczęściej używanymi odmianami są jabłka Anis, Grushovka, Slava to the Winners, Robin i inne słodkie i kwaśno-słodkie jabłka. Możesz łączyć odmiany.

Sok jabłkowy na zimę z sokowirówki: szybki i zdrowy przepis

Składniki:

  • Jabłka (5 kg);
  • Cukier (wystarczy 100g).

Przygotowanie soku jabłkowego jest podobne do przygotowania soku pomidorowego na zimę, tyle że zamiast soli dodajemy cukier. Wybrane owoce są zawsze myte i czyszczone ze skrzyni nasiennej, ponieważ jeśli w soku znajdują się nasiona, może on fermentować i psuć się. Jabłka pokroić na 4 części i przesłać do wyciskarki.Aby sok nie ciemniał po wyciśnięciu, można wycisnąć do niego trochę soku z cytryny (jedna czwarta owocu na 1 litr soku). Również podczas wyciskania owoców powstaje dużo piany - można ją usunąć natychmiast lub później podczas gotowania. Ale nie spiesz się, aby wyrzucić pozostałe ciasto, można z niego zrobić pyszne naleśniki, mus jabłkowy, ptasie mleczko lub marmoladę.

Cały powstały sok umieszcza się na średnim ogniu w emaliowanej misce i podgrzewa do 95 ° C. Jeśli nie ma termometru kuchennego, musisz przynieść sok, aż na obwodzie patelni pojawią się pierwsze małe bąbelki i natychmiast go wyłączyć.

Uwaga! Sok nie powinien się gotować, ponieważ podczas gotowania składniki odżywcze i witaminy są szybko niszczone.

jablochnyj sok v sokovyzhimalke na zimuW razie potrzeby dodaje się cukier, ale nie jest to wymagane. Jeśli jabłka nie są zbyt kwaśne, lepiej zostawić napój naturalny, bez dodatków. Sok można przechowywać w tradycyjnych słoikach i butelkach lub w czystych szklanych butelkach z korkiem. Wybrane pojemniki wraz z pokrywkami myje się sodą oczyszczoną. Po umyciu pojemników wysyłamy je do sterylizacji parą lub do piekarnika nagrzanego do 100-120 ° na 10 minut.

Po wysterylizowaniu puszek gotowy gorący sok wlewa się do jeszcze ciepłych pojemników i zamyka zakrętkami lub zapieczętowuje. Wszystko, naturalny, bardzo zdrowy i smaczny sok jest gotowy. Przechowuj go w swojej piwnicy, piwnicy lub magazynie. Najważniejsze, że miejsce jest chłodne i ciemne. Taki sok jest przechowywany do 2 lat..

Uwaga! Powstały sok jabłkowy w sokowirówce na zimę jest dość skoncentrowany, dlatego przed użyciem można go rozcieńczyć przegotowaną zimną lub mineralną wodą. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mają choroby żołądka spowodowane wysoką kwasowością..


Zobacz podobne przepisy

» » Sok jabłkowy w wyciskarce na zimę