Kompot z czeremchy

Spróbuj ugotować coś niezwykłego kompot z czeremchy. Jego czarne, lekko cierpkie owoce o cierpkim smaku doskonale nadają się do przyrządzania słodkich napojów i smakują jak gotowane wiśnie. Ponadto czeremcha jest bardzo przydatna, zawiera dużą ilość garbników, kwasów, cukru, glikozydu, amigdaliny i witamin, które są całkowicie zachowane podczas puszkowania. Owoce czeremchy są dobrym środkiem wspomagającym w leczeniu chorób zakaźnych przewodu pokarmowego, biegunki i zapalenia okrężnicy, mają silne działanie napotne, moczopędne, przeciwkorbutowe, a sok z czeremchy jest dobry na zaburzenia metaboliczne i gorączkę.

Ale przede wszystkim jest to bardzo smaczna jagoda, która przyciąga aromatem i bogatym kolorem..

gałązki czeremchy

Aby prawidłowo ugotować kompot z czeremchy, przepis które, zaoferowane poniżej, najważniejsze jest zebranie świeżych dojrzałych jagód i natychmiastowe rozpoczęcie ich przetwarzania.Na początku jagody czeremchy należy posortować i dokładnie opłukać pod bieżącą zimną bieżącą wodą i przewrócić na sito, aby całkowicie odsączyć. Ponadto, twarde z natury jagody należy blanszować przez około 2-3 minuty. Po blanszowaniu owoce czeremchy należy przenieść na emaliowaną patelnię do dalszego gotowania.

czeremcha w misce

Następnie, jak przy gotowaniu kompot z czarnej porzeczki , osobno należy przygotować syrop słodki na bazie 1,2 litra wody - 0,8-1 kg jagód czeremchy i 300 gramów cukru pudru. Ten syrop należy zagotować, następnie wlać czeremchę do rondla, szczelnie zamknąć pokrywką i pozostawić do zaparzenia na 4,5 - 5 godzin. W tym czasie należy przygotować puszki, umyć je dobrze ciepłą wodą z sodą oczyszczoną i wysterylizować parą lub za pomocą kuchenki mikrofalowej.

czeremcha

Po upływie powyższego czasu, zgodnie z przygotowanymi, wysterylizowanymi słoikami, należy rozłożyć owoce czeremchy, a pozostały syrop włożyć do rondla na dużym ogniu i zagotować.

Następnie wrzący syrop należy wlać do słoików, tak aby płyn przelał się trochę za brzeg słoika i mocno zwinął pokrywkami.

Ponadto wszystkie puszki, jak w gotowaniu kompot wiśniowy, należy odwrócić do góry nogami. Po upewnieniu się, że pokrywki są szczelnie zamknięte i nie przeciekają, należy je owinąć ciepłym kocem na 8-10 godzin, aby spowolnić naturalny proces chłodzenia.

Kompot wiśniowy, przygotowanie co w sumie zajęło Ci około 6 godzin, należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.


» » Kompot z czeremchy