Prosty przepis na wino z rodzynkami: pachnący i pyszny napój w domu

 • Czas na przygotowanie:
 • Rodzaj potrawy:Wino domowe
 • Złożoność:Średnia

vino-iz-izuma-v-domashnih-usloviyah-prostoj-recept

Witam, zapraszam do kuchni, a dziś przygotujemy w domu pyszne rodzynkowe wino. Przepis jest bardzo prosty, a napój niesamowicie smaczny..

Uwaga dla gospodyni! Ten rodzaj wina jest również interesujący, ponieważ można łączyć odmiany rodzynek, uzyskując w ten sposób smak napoju, który naprawdę lubisz. Wszystko jest przygotowane bardzo prosto, a co najważniejsze okazuje się, że jest to bardzo smaczne domowe wino.

Składniki:

 • Rodzynki irańskie - 500 gramów;
 • Cukier - 200 gramów;
 • Woda - 2 litry.


Zakwas przygotowuje się po prostu: weź pojemnik, włóż do niego suszone jagody i napełnij go syropem. Nie potrzebujemy dodatkowych drożdży na zakwasie. To wino jest w ogóle przygotowane bez drożdży:

 1. Tak więc, umieszczając rodzynki w słoiku, gotujemy syrop. Syrop przygotowuje się bardzo prosto, dodajemy 200 gramów cukru do 1 litra potrzebnej nam wody.
 2. Doprowadzić do lekkiego wrzenia, cukier zaczyna się powoli rozpuszczać. Aby cukier rozpuścił się szybciej, wymieszaj go trzepaczką.
 3. Wlej ciepły syrop do pojemnika. Teraz musisz użyć uszczelnienia wodnego lub rękawicy.

Rada! Jeśli używasz rękawicy, nie przebijaj jej, robi się to nieco później, gdy produkt winiarski zaczyna fermentować, a gdy wino fermentuje przez dwa tygodnie, należy go okresowo wstrząsać.

brozhenie-izuma

Po 2 tygodniach wino przefiltruj przez sito lub durszlak. Co należy teraz zrobić:

 1. Bierzemy drewnianą łyżkę i dokładnie ugniatamy rodzynki bezpośrednio na sicie, aby dobrze je wycisnąć. Rodzynki bardzo dobrze się marszczą, są już bardzo miękkie.
 2. Dokładnie ugniatając do stanu ciasta, wlej do rondla i przystąp do mielenia nowej porcji (najlepiej w małych porcjach).
 3. Po dokładnym przetarciu wszystkich rodzynek zawartość włożyć z powrotem do pojemnika, wlać tam wino, dodać 1 litr oczyszczonej wody.
profiltrovannoje-vino

Teraz zamykamy pojemnik, potrząsamy nim dla lepszej fermentacji codziennie przez 30-40 dni. Filtrowanie młodego wina.

Minęło półtora miesiąca, teraz musisz go usunąć z osadu:

 1. Wymieszać. Ogromny plus - to wino można przyrządzać przez cały rok, zawsze będzie pyszne.
 2. Przecedź przez sito, wyciśnij ciasto.
 3. Teraz konieczne jest przefiltrowanie młodego wina do tego samego pojemnika przez potrójną warstwę gazy.
 4. Młode wino wyjęli z osadu, zapieczętowali, a po 2 miesiącach można rozpocząć degustację.

O smaku decyduje odmiana - jakie rodzynki okaże się winem, więc można je regulować dojrzewaniem, smakiem suszonych jagód, a także ilością odmian zaangażowanych w przygotowanie. Oznacza to, że wino może być wytwarzane z jednej odmiany lub z dwóch lub trzech. To jest tak, jak lubisz.

Przygotowanie wina zajmuje 2-3 miesiące. Proces starzenia trwa od sześciu miesięcy do 2 lat. Oznacza to, że napój jeszcze nie powstał jako taki i niewłaściwe byłoby zabranie go od razu i spróbowanie, ponieważ nie będziemy cieszyć się smakiem. Ekspozycja powinna trwać co najmniej kilka lat, tylko wtedy możemy naprawdę mówić o prawdziwym winie.

Jak widać przepis na wino rodzynkowe w domu jest prosty, może go przyrządzić absolutnie każdy. Oglądając załączone poniżej wideo, możesz wizualnie ocenić cały proces gotowania. I życzymy Ci nie nadużywać napojów alkoholowych, dobrego humoru i do zobaczenia wkrótce!


» » Prosty przepis na wino z rodzynkami: pachnący i pyszny napój w domu