Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Czerwone wino w domu okazuje się nie tylko smaczny, ale także bardzo wysokiej jakości. Napój nie będzie zawierał różnych barwników i dodatków do żywności. I to jest ważne! Zwracamy uwagę na wybór najlepszych przepisów.

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Jak zrobić czerwone wino w domu.
1. Aby napój nabrał przyjemnego aromatu, dodaj do niego różne rośliny lecznicze. Może to być tymianek, korzeń tataraku, oman, mięta, żubr, gałka muszkatołowa, kminek, szafran, kardamon itp..
2. Odmówić używania urządzeń wykonanych z żelaza. Sok z jagód utlenia żelazo, dzięki czemu napój nabiera nieprzyjemnego posmaku. Urządzenia muszą być wykonane ze szkła lub gliny.
3. Posiekane jagody są mielone, uzyskując miazgę. Miazgę pozostawia się w dowolnym miejscu o temperaturze 15-20 stopni. Należy go pozostawić w drewnianym pojemniku. Gotowy napój lepiej zachowuje również swoje korzystne właściwości, jeśli jest przechowywany w drewnianym pojemniku..
4. Każde wino wymaga pewnego dojrzewania. Jego dojrzałość można określić w jeden prosty sposób. Wlej trochę wina do kieliszka i pozostaw na kilka dni na świeżym powietrzu. Jeśli w tym czasie na dnie nie utworzy się osad, oznacza to, że napój jest dojrzały i gotowy do użycia..

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Czerwone wino w domu: przepis


Wymagane produkty:
- cukier granulowany - 1 kg
- woda - 10 litrów
- Winogrona Isabella - 8 kg
Przygotowanie:
Ugotuj syrop z cukru i wody, ostudź. Po ostygnięciu syropu dodaj go do rozgniecionych winogron. Zrób to w dużym słoiku. Następnie przenieś go do ciepłego miejsca i zainstaluj roztwór wodny. Gdy tylko wino zostanie sfermentowane, oddziel je od osadu gazą. Przełożyć do fermentacji po raz drugi. Na samym początku wyemituje kilka bąbelków, pod koniec całkowicie znikną.

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Jak zrobić czerwone wino w domu


Przygotować:
- winogrona "Cahors" - 6 kg
- cukier granulowany - 1 kg
- woda - 8 litrów
Kroki gotowania:
Zetrzyj jagody, dodaj 320 g granulowanego cukru, odstaw na jeden dzień, aby sok się uruchomił. Wlej syrop z wody i resztki cukru. Zostaw to wszystko dla wędrówki. Zamiast cukru możesz wziąć czysty miód. Jednak produkt końcowy w tym przypadku będzie miał szczególny smak. Po zakończeniu fermentacji odcedź wino i butelkuj.

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Jak ci się podoba Porzeczkowa galaretka?

Opcja rodzynków.
Będziesz potrzebować:
- rodzynki - 1 kg
- cukier - 2 kg
- przegotowana zimna woda - 6 litrów
- zakwas -? litr
Przygotowanie:
W maszynce do mielenia skręć cukier i rodzynki, dodaj 6 litrów wody wraz z zakwasem. Wymieszaj wszystko, pozostaw do zaparzenia na 28 dni w butelce lub emaliowanym wiaderku. Wino przecedzić przez gazę. Zakwas przygotowuje się w następujący sposób. Wziąć 150 g rodzynek, wlać 50 g cukru, zalać przegotowaną wodą (na? Z całej objętości). Butelkę zamyka się bawełnianym korkiem i przenosi do ciepłego pomieszczenia. Po trzech do czterech dni zaczyn będzie gotowy. Aby się nie pogorszył, lepiej przechowywać go w lodówce..

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania


Spodoba ci się i domowy keczup na zimę.
Wino z czerwonych porzeczek w domu.
Składniki:
- cukier - 1 kg
- woda - 1,5 litra
- porzeczki - 1,5 litra
Przygotowanie:
Dojrzałe jagody zetrzyj dokładnie łyżką, przenieś do szklanego pojemnika. Zrobić syrop z granulowanego cukru i wody, wymieszać z jagodami. Aby rozpocząć fermentację tak wcześnie, jak to możliwe, dodaj cukier w 2 dawkach. Dokładnie zetrzyj powstałą masę, umieść w temperaturze 18 stopni. 1/5 objętości powinna pozostać wolna, aby fermentujący sok nie wylewał się poza brzeg. Zawiąż szyję czystą gazą. Mieszaj mieszaninę kilka razy dziennie drewnianą szpatułką. Na powierzchni nie może tworzyć się pleśń. Po 7-8 dniach sok można oddzielić od masy owocowej gumową rurką przez zgrubną filtrację.

Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania

Na zimę też możesz to zrobić puste papryki. Pyszne i bardzo zdrowe!
Wlej sok do butelek. Fermentacja będzie tutaj kontynuowana, ale będzie ciszej. Szczelnie zamknąć butelki naturalnymi korkami. Zrób otwór w środku wtyczki, włóż do niej cienką gumową rurkę. Umieść drugi koniec w naczyniu wypełnionym wodą. Dzięki temu podczas fermentacji z butelki ucieka dwutlenek węgla, a do cieczy fermentacyjnej nie przedostaną się niepożądane enzymy..
Po 5-6 tygodniach od rozpoczęcia cichej fermentacji na dno butelki opadnie osad. Napój stanie się przezroczysty. Następnie wlej go do butelek, zamknij korkami i trzymaj przez dwa miesiące. Powstały napój będzie miał siłę 16-18 stopni. Przechowuj w temperaturze od 8 do 12 stopni. Przez rok wino należy pić, ponieważ jego dalsze przechowywanie jest obarczone konsekwencjami.
Aby uzyskać lżejsze wino, zwiększ wskazaną ilość wody. W takim przypadku zawartość alkoholu w nim nie będzie większa niż 10-12%. Wypróbuj inną opcję wino porzeczkowe. Polubisz go tak samo.
Jak widać, produkcja domowego wina nie jest wcale trudna. Najważniejsze jest, aby przestrzegać wszystkich naszych zaleceń.
» » Czerwone wino w domu. Metody wytwarzania