Kompot wiśniowo-miętowy na zimęPrzygotowany na zimę kompot z wiśni i mięty ma bardzo ciekawy smak. Koniecznie spróbuj zrobić kompot z mięty wiśniowej, na pewno Ci się spodoba. Gotowanie zajmie około 30 minut. To bardzo szybki przepis na przygotowanie kompotu na zimę. Ty też możesz to zrobić kompot wiśniowy z cynamonem.

Składniki na kompot wiśniowo-miętowy na 3 litrową puszkę:
- 750 ml wiśni (3 filiżanki lub 500 gramów)-
- szklanka cukru-
- Soda-
- woda - 2,5 litra.składniki na kompot


napełnij słoiki
Aby zwinąć kompot na zimę z wiśni z pachnącą miętą, nie trzeba sterylizować słoików. Kiedy wiśnie są w morzu, trzeba je jakoś szybciej zakonserwować, aby się nie pogorszyły, ponieważ ta jagoda nie jest długo przechowywana w świeżości. Ważne jest, aby dobrze wypłukać słoiki detergentem. Zalej wrzątkiem i załóż czysty ręcznik, aby woda była szklana. W międzyczasie słoiki wyschną, zagotują wodę i zadbają o jagody. Należy je starannie posortować, usuwając liście i łodygi. Konieczne jest również usunięcie uszkodzonych i zgniłych jagód, aby nie fermentowały. Następnie małymi porcjami opłucz wiśnie na durszlaku i pozostaw do odsączenia. Myjemy miętę. Wiśnie przełożyć do wysuszonych słoików, na wierzch położyć gałązkę mięty.


Dodaj cukier
Wkładanie cukru do słoików.

zalać wrzącą wodą na pół
Napełnij wrzątkiem dokładnie do połowy i przykryj pokrywką. Możesz wstrząsnąć, aby rozpuścić cały cukier. Pozostaw słoiki z kompotem na stole na około 15 minut. Podczas parzenia wiśni i mięty zagotuj drugą porcję wody.


zalać wrzącą wodą
Po 15 minutach miętę można wyjąć z puszek, już zrezygnowała ze swojego wyjątkowego aromatu, wtedy będzie tylko gorycz, której nie potrzebujemy. Usuń miętę tylko czystą łyżką. Dodaj wrzącą wodę do słoików i zwiń na gorąco. Pokrywy należy najpierw wysterylizować przez zanurzenie we wrzącej wodzie na kilka minut, a następnie osuszyć na ręczniku. Upewnij się, że zszywacz tworzy prostą krawędź na pokrywie. Oczywiście łatwiej jest zawijać kompot do słoików z zakrętkami. Po zwinięciu całego kompotu odwróć puszki na wieczka i przykryj kocem. Pozostaw w temperaturze pokojowej na 24 godziny. Następnie możesz zabrać go do przechowywania na zimę. Kompot wiśniowy jest przechowywany przez rok, nie zapomnij przykleić daty zbioru. Przechowywany przez ponad rok kwas pruski, który jest dla nas trujący, zaczyna być produkowany z pestek wiśni..


kompot wiśniowy
Do kompotu wiśniowego można dodać nie tylko miętę, ale także odrobinę cynamonu i wanilii. Możesz zastąpić jedną trzecią wiśni np. Czarną porzeczką, truskawkami lub agrestem. Jeśli zdecydujesz się ugotować kompot z mrożonych wiśni, dodaj jagody do rondla, zalej wrzątkiem, dodaj cukier, miętę i zagotuj. Gotować przez pięć minut, a następnie wlać do sterylnych słoików, usuwając miętę. Teraz wiesz, jak prawidłowo ugotować kompot z wiśni i mięty. Mamy nadzieję, że przepis Ci się spodoba..
Zalecamy również gotowanie kompot z morwy na zimę.
» » Kompot wiśniowo-miętowy na zimę