Napoje noworoczne! Bezalkoholowe grzane wino jabłkowe: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Kawa i herbata to napoje doskonałe, rozgrzewające i aromatyczne, ale dziś zostawimy je na drugim planie, dajemy pierwszeństwo bezalkoholowe grzane wino jabłkowe. Taki napój można przygotować w domu dość szybko i prosto, mając zachwyconych krewnych lub przyjaciół bogatym bukietem smakowym i aromatem, który natychmiast rozgrzeje, przeniesie w przytulną atmosferę, uspokoi i wprawi w dobry nastrój.. 

Smak jabłkowy bawimy dodatkowymi przyprawami - cynamonem i anyżkiem, bez nich nasze grzane wino nie będzie kompletne. Ponadto nie można obejść się bez cytryny, jej charakterystyczny smak jest zawsze odpowiedni w gorących napojach. Zapraszamy do przejścia od słów do czynów, wyjścia do kuchni i przygotowania produktów według listy.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Składniki:

  1. jabłka - 2 sztuki.,

  2. sok jabłkowy - 1 szklanka,

  3. woda - 2 szklanki,  4. laski cynamonu - 1 szt.,

  5. anyż - 1 gwiazdka,

  6. cytrynowy -? część,

  7. hibiskus - 4 liście,

  8. cukier - do smaku.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Bezalkoholowe grzane wino jabłkowe: przepis

Wybieramy najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne jabłka na rynku, można wziąć odmiany mieszane, na przykład jabłkowo-gruszkowe lub jabłkowo-brzoskwiniowe. Jabłka pokrój na dwie połówki, usuń rdzeń z nasionami i przegrodami, miąższ jabłkowy pokrój w duże batony..

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Przecinamy jabłka do rondla lub chochli, w której przygotujemy nasz aromatyczny napój. Sugerujemy również dodanie tutaj kilku liści hibiskusa. Po pierwsze dzięki hibiskusowi napój nabierze subtelnej przyjemnej kwaskowatości, a po drugie nada napojowi przyjemny kolor.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Staramy się wybierać cytrynę o cienkiej skórce, soczystą. Pokrój około jednej czwartej dużej cytryny na plasterki. Wcześniej bez wątpienia dokładnie umyj cytrynę, zalej ją wrzącą wodą, ponieważ dodajemy ją do napoju bezpośrednio ze skórką. Do kadzi włożyć plasterki cytryny z jabłkami i hibiskusem.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Natychmiast kładziemy również przyprawy. Niekwestionowanym liderem jest tu cynamon, który w połączeniu z jabłkami daje najlepszy efekt. Nie tracimy też z oczu anyżu gwiazdkowatego, ta przyprawa jest niezbędna w grzanym winie, zarówno alkoholowym, jak i bezalkoholowym. Jeśli chcesz, możesz dorzucić kilka goździków lub dodać kardamonu - to kwestia gustu.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Wlej dwie szklanki wody do naszego rondla, również od razu wlej szklankę soku. Używamy soku jabłkowego, najlepiej świeżo wyciskanego, ale jeśli nie ma sokowirówki, zabierz ze sklepu sok w workach. Ponieważ przygotowujemy dokładnie grzane wino jabłkowe, używamy odpowiedniego soku. Ale zawsze możesz dać upust wyobraźni, eksperymentować z różnymi sokami, jagodami i owocami..

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Kładziemy garnek na kuchence, włączamy średnie ciepło, podgrzewamy napój, aż zacznie się gotować, tylko podgrzewamy, ale nie gotujemy. Następnie wyjmujemy patelnię z pieca, nakładamy pokrywkę, dajemy czas na zaparzenie, aby w pełni odkryć cały jego aromat. Nalegamy przez około 7-10 minut.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkowe

W kolejnym etapie pozostaje tylko dodać cukier lub miód, co robimy. Próbkę usuwamy, dopiero potem wlewamy grzane wino z jabłek do kieliszków. Podajemy do stołu piękny, aromatyczny i niesamowicie smaczny napój.

Grzane wino bezalkoholowe jabłkoweGrzane wino bezalkoholowe jabłkoweGrzane wino bezalkoholowe jabłkowe

Życzę miłego!


» » Napoje noworoczne! Bezalkoholowe grzane wino jabłkowe: przepis krok po kroku ze zdjęciem