Domowe przepisy na wino z winogronJeśli choć raz w życiu spróbowałeś dobrze zrobionego domowego wina, to wiesz dokładnie, o jakim pysznym napoju mówimy. Kiedy masz okazję zebrać własne zbiory winogron lub kupić ich wystarczającą ilość, możesz spróbować samodzielnie zrobić domowe wino. Oferujemy kilka świetnych sposobów.
Wino zrobione z winogron w domu: ludzie często znają przepisy, ale napój nadal nie działa. Jaki jest sekret odnoszącego sukcesy winiarza? Po pierwsze, musisz podchodzić do procesu z miłością i włożyć w niego całą swoją duszę, cierpliwość i umiejętności. Po drugie, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich punktów wybranej receptury i nie próbować ignorować żadnych procesów, aby wszystko było tylko szybsze.

Które odmiany winogron nadają się do produkcji domowego wina:
• Stepnyak;
• Regent;
• Kropla rosy;
• Saperavi;
• Przyjaźń;
• Festiwal;
• Kryształ;

Dlaczego warto wybrać te szczególne odmiany? W uprawie nie wymagają stałej opieki i to jest duży plus. Ważne jest również, aby winogrona tych odmian zawierały dużo cukru, co jest ważne dla uzyskania wysokiej jakości napoju. Zasadniczo pyszne wino można również uzyskać z innych odmian, stosując odpowiednie przepisy. Ale na początku będziesz musiał dodać do nich znacznie więcej cukru..

Rada! Przed przystąpieniem do przyrządzania wina pojemniki należy dobrze wypłukać i wysuszyć. Jeśli nie zostanie to zrobione, może pojawić się grzyb, który sprawi, że napój nie będzie smaczny..

Wino z winogron w domu: przepisy z wodą i bez

Metoda numer 1

Winogrona należy zbierać przy słonecznej, a nie deszczowej pogodzie. Wtedy dzikie drożdże, które biorą udział w naturalnej fermentacji, nie zostaną zmyte z jagód. Oczywiście winogrona muszą być dojrzałe, w przeciwnym razie wino stanie się kwaśne. Wino trzeba zrobić najwyżej z winogron zebranych kilka dni temu. Uprawę należy posortować, jagody z pleśnią i pogniecione usunąć.

Teraz musisz wylać wybrane winogrona w emaliowanej misce, tak aby zajmował jedną czwartą objętości. Wyciskaj jagody rękami i staraj się nie uszkodzić nasion, które nadają winu gorzki smak (możesz użyć specjalnych drewnianych urządzeń do miażdżenia winogron). Teraz owinąć pojemnik czystą naturalną szmatką i pozostawić w chłodnym miejscu bez światła na cztery dni. Ciągle mieszaj winogrona za pomocą drewnianego patyczka.domowe wino gronowe

Po czterech dniach napój będzie już miał jasny odcień i zacznie skwierczeć. Sugeruje to, że fermentacja minęła, możesz wycisnąć sok. Przełóż napój przez gazę 2-3 razy. Teraz wlej sok do pojemników do 70% objętości (powinno być miejsce na fermentację).

Rada! Dlaczego jest wiele przepisów na wino z winogron przychodzi z rękawiczką w domu? Faktem jest, że podczas procesu fermentacji trzeba zostawić dziury, aby dwutlenek węgla mógł wydostać się na zewnątrz. Z drugiej strony tlen nie może dostać się do pojemnika. W tym celu na szyjkę butelki zakłada się rękawiczkę z kilkoma małymi otworami..

Odpowiednia temperatura dla optymalnej fermentacji to około 8 stopni Celsjusza. Jeśli jest mniej ciepła, drożdże umrą, a w winie pozostanie tylko cukier. Trzeciego dnia wino powinno przestać fermentować. Teraz możesz wlać do niego 150 gram rodzynek, 50 gramów cukru, zalać ciepłą wodą do jednej trzeciej pojemnika. Zamknij korkiem i pozostaw w ciepłym miejscu na 4 dni. Gdy rodzynki zaczną fermentować, wino rozcieńczyć litrami moszczu i wlać z powrotem do naczyń.

Rada! Aby fermentacja przebiegała prawidłowo, ilość cukru nie powinna przekraczać 10-15% całkowitej objętości napoju. Aby nie przesadzić, zaleca się stopniowe dodawanie cukru. Po trzech dniach skosztuj wina, a jeśli nie ma wystarczającej ilości cukru, dodaj więcej.jak zrobić domowe wino

Gdy rękawica zostanie opróżniona, wino należy wlać do innego pojemnika. Sprawdź ponownie cukier, w razie potrzeby dodaj ilość i zamieszaj. Aby uzyskać efekt końcowy, wino w stanie zakorkowanym musi stać co najmniej około roku. To opcja na wino z winogron w domu: przepis z dodatkiem wody i cukru. Rozważ inną opcję gotowania, prostszą. Czy wiesz, jak to zrobić różne ogórki i pomidory na zimę, najsmaczniejsze?

Metoda numer 2

Będziesz potrzebował pięciu litrów naturalnego soku winogronowego, sześciu litrów wody, dwóch kilogramów cukru. Fermentuj w taki sam sposób, jak opisano w powyższym przepisie. Następnie wymieszaj sok z cukrem i wodą. Litr soku powinien zawierać 1,2 litra wody i 0,4 kg cukru. Miksturę przelać do butelki, zakorkować i odstawić w ciepłe miejsce na 60 dni.

Po 50-60 dniach wlej wino do nowej butelki, to pozbędzie się osadu. Uszczelnij produkt i przenieś do piwnicy w celu stałego przechowywania. Lepiej jest nalegać na to wino przez kilka lat, aby było jak najbardziej smaczne i bogate..domowe metody produkcji wina gronowego

Wino z winogron w domu: przepisy i techniki podane w tym materiale pozwolą uzyskać pyszny napój. To prawda, że ​​od momentu jego przygotowania będziesz musiał poczekać kilka lat.
» » Domowe przepisy na wino z winogron