Zakup domowego wina z niebieskich winogron

Wino to jeden z najstarszych napojów. Ponadto ma szeroką listę przepisów, od których zależy jej smak. Robienie domowego wina z niebieskich winogron własnymi rękami ma wiele niuansów, ale warto. Podczas procesu przygotowania konieczne jest używanie wyłącznie naczyń ze stali nierdzewnej, w przeciwnym razie szkodliwe elementy dostaną się do napoju i zepsują jego smak. Winogrona do tych celów są zbierane przy suchej pogodzie, aby nie było nadmiaru wilgoci. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na odmianę..

Wybór winogron na wino

Najpopularniejsze w przyrządzaniu wina są odmiany niebieskie (niebieskie) - najtańsze i atrakcyjne do prostej konsumpcji, małowocowe, najczęściej spotykane w domkach letniskowych. Wybierając, weź pod uwagę stosunek cukru i kwasu winogronowego w owocach. Powinien być w harmonii. Zaleca się stosowanie jagód o zawartości cukru powyżej 28%. Jeśli kwasowość jest bardzo wysoka, wino będzie miało kwaśny smak. Najbardziej odpowiednie do produkcji napoju winiarskiego spośród całej gamy odmian to:

Europejski:

 • Cabernet Sauvignon;
 • pinot fran;
 • merlot;
 • portugalski.


Rosyjski:

 • bastardo magarach;
 • Tsimlyansk czarny.
niebieskie wino gronowe

Jak zrobić domowe wino z niebieskich winogron w domu

Składniki:

 • winogrona 10-12 kg;
 • cukier granulowany 3 kg;
 • szklane pojemniki (słoiki lub duże butelki);
 • pojemniki wykonane z materiału nierdzewnego;
 • rękawica medyczna (lub pokrywka z otworem, do którego wkładana jest rurka z sokiem);
 • gaza.

Przygotowanie

 1. Zbieramy winogrona razem z nogami, następnie ostrożnie odrywamy jagody i umieszczamy je w nierdzewnym pojemniku (używamy do tego emaliowanej miski). Owoce muszą być suche, nie myte (to sekret fermentacji winogron).
 2. Następnie ugniataj jagody rękami lub drewnianym młotkiem.
 3. Po ich zmiękczeniu przykryj umywalkę gazą. Zabieramy go do ciemnego pomieszczenia (najlepiej temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 20 stopni), zostawiamy tam na 3-4 dni.
 4. W tym czasie mieszanina powinna aktywnie fermentować. Wyciskanie z jagód (ciasta, miazgi) powinno wyrosnąć w formie zakrętki nad sokiem. Oznacza to, że fermentacja przebiega prawidłowo. Delikatnie wymieszaj tę czapkę ze spinu i pozostaw na kolejne 2 dni.
 5. Po 2 dniach kapelusz ze skórki jagód powinien zacząć opadać na dno. Otrzymany sok filtrujemy przez gazę, resztki dobrze wyciskamy. Teraz będziemy pracować z powstałym sokiem..
 6. Sok winogronowy wlej do szklanych pojemników (słoików, butelek), dodaj do niego cukier. Delikatnie wymieszać. Upewnij się, że około 2 cm zostało do szyjki puszki.
 7. Następnie musisz zostawić pojemnik z winem na 2-3 tygodnie do własnego przygotowania - fermentacji. Aby określić, czy jest gotowy, czy nie, stosuje się kilka sekretów. Na słoik zakłada się rękawiczkę medyczną, nakłuwa palce igłą. Podczas fermentacji rękawica nadyma się, a gdy tylko wypuści powietrze, wino jest gotowe. Innym sposobem jest wykonanie otworu w wieczku, włożenie do niego rurki z sokiem (tak, aby koniec tubki nie stykał się z powierzchnią cieczy), uszczelnienie plasteliną wokół otworu. Kiedy na dnie zaczyna tworzyć się osad (innymi słowy drożdże), wino jest gotowe i należy je pilnie nalać.
 8. Wlewamy nasz napój do innych puszek, aby osad nie spadał z dna. W przeciwnym razie rozpocznie się proces zakwaszania. Zamknij pokrywkami.

Wino na miesiąc umieszczamy w chłodnym pomieszczeniu. Trzykrotnie w tym czasie należy wlać do nowego czystego pojemnika, pozostawiając osad. W ten sposób wino stanie się czyste, a nie kwaśne..

Nadchodzi ostatni etap produkcji naszego wina. Po odcedzeniu pojemnik umieszcza się na miesiąc w tym samym chłodnym miejscu i nie dotyka do całkowitego ugotowania. Po miesiącu możesz spróbować. Domowe wino jest gotowe.

Sekrety robienia wina w domu:

 • musisz przechowywać domowe niebieskie wino winogronowe w chłodnym pomieszczeniu, temperatura powinna wynosić 15 stopni, nie więcej;
 • aby wyeliminować niepotrzebne bakterie, a tym samym zapobiec psuciu się napoju, zaleca się sterylizację i suszenie puszek lub butelek na wino;
 • jeśli twoje dzieło okazało się mętne, można je sklarować białkiem jajka (2-3 białka są rozcieńczone, dobrze ubijane w piankę na kieliszek wina, wystarczy to oczyścić 100 litrów napoju);
 • najlepiej wino jest przechowywane w szklanych pojemnikach, a nie w plastiku;
 • słodycz i moc zależy od cukru - im więcej cukru, tym mocniejsze i słodsze wino.

» » Zakup domowego wina z niebieskich winogron