Metoda solenia fal

Kochanie lub różowa volnushka jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych grzybów w centralnej Rosji. W dużych ilościach bardzo wygodnie jest go zbierać przez solenie. Wtedy zachowają całą długą zimę. Przepisy „Metoda solenia fal” oferują gospodyniom kilka opcji marynowania grzybów. Ale w zasadzie wszystkie dzielą się na dwie główne kategorie: metody na gorąco i na zimno..

Metoda solenia fal

Gorąco metoda solenia fal

Grzyby moczy się w bieżącej zimnej wodzie lub zostawia w niej na jeden dzień, często się zmieniając. Po posortowaniu fal według wielkości i zdjęciu z nich nóg (nogi nie są używane podczas solenia). Grzyby umieszcza się w osolonej wodzie i gotuje na wolnym ogniu przez około 15 minut. Następnie są składane w durszlak, aby spuścić wodę i schładzane..Na dnie naczynia do solenia znajdują się liście wiśni i czarnej porzeczki, liście laurowe, koperek i czosnek. Fale układa się warstwami i ostrożnie posypuje solą. Liście i przyprawy ponownie umieszcza się na ostatniej warstwie umieszczonych grzybów, a także na dnie naczynia. Na górze znajduje się drewniany krąg z uciskiem.

Metoda solenia fal

Zbieranie grzybów na zimę oblicza się: na 10 kg fal jest zwykle 20 liści laurowych i 600 g soli.

Zimno sposób solenia fal na zimę

Podczas solenia na zimno fale są wstępnie moczone w zimnej (bieżącej) wodzie przez co najmniej trzy dni. Następnie sekwencję czynności powtarza się jak przy soleniu na gorąco. Fale „dojrzewają” do spożycia 40 dnia. Dzięki tej metodzie solenia grzyby są znacznie smaczniejsze i wcale nie mają gorzkiego smaku.

Metoda solenia fal

Dla miłośników wytrawnych potraw są całkiem ciekawe przepisy ”Solenie grzybów. Grzyby na zimę”. Możesz także spróbować je ugotować i rozpieszczać zimą wspaniałymi przekąskami..


» » Metoda solenia fal