Kompot z aronii

Spróbuj przygotować bardzo zdrowy, aromatyczny i smaczny napój na zimę - kompot z aronii, który nie tylko usunie pragnienie, ale także wzbogaci Twój organizm w przydatne substancje i witaminy, których tak brakuje w organizmie w okresie zimowym. A dodane do niego plasterki jabłka sprawią, że będzie pachnący i delikatny..

Kompot z aronii

więc, kompot z aronii - Przepisze szczegółowym opisem.

Wymagane składniki:

Aronia

JabłkaNa syrop:

Woda - 1 litr

Cukier granulowany - 400 gramów

Sposób przygotowania kompotu z aronii z jabłkami:

Na początek jagody aronii należy oddzielić od gałązek i dokładnie posortować, usuwając z nich uszkodzone i zgniłe owoce. Następnie umyj dobrze kilka razy pod bieżącą zimną wodą i wysusz. Następnie aronię przełożyć na sito i zanurzyć we wrzącej, lekko osolonej wodzie. Blanszuj przez 2-3 minuty i natychmiast ostudź w zimnej wodzie.

Jabłka słodko-kwaśne, należy dobrze umyć, obrać, przekroić na pół, usunąć rdzeń i pestki, pokroić w małe plasterki i blanszować we wrzącej wodzie przez 2-3 minuty.

Następnie powinieneś zacząć przygotowywać puszki, tak jak w przygotowaniu kompot jabłkowy na zimę, puszki należy dokładnie umyć ciepłą wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, wysuszyć i wysterylizować na parze, w piekarniku lub kuchence mikrofalowej.

Następnie należy przygotować syrop cukrowy, w tym celu wodę doprowadza się do wrzenia, a następnie dodaje się do niej cały cukier określony w przepisie i wszystko gotuje się, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Kompot z aronii

Następnie wszystkie jagody aronii i plasterki jabłka należy ułożyć w przygotowanych suchych słoikach i zalać gotowanym wrzącym syropem. Przykryj słoiki wieczkami z cyny i umieść je w pojemniku do sterylizacji w celu sterylizacji przez 25-30 minut. Następnie zwiń, odwróć do góry nogami i zawiń w ciepły koc.

Przechowuj w ten sposób kompot z aronii na zimę, jak gotowane kompot winogronowy na zimę, potrzebuję fajnej spiżarni.


Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z aronii