Kompot do squasha

Fakt, że cukinia jest niezwykłym warzywem, jest znany każdemu, kto kiedykolwiek musiał gotować z niego różne potrawy. Cukinia to pyszny nie tylko kawior i sałatki, ale także inne potrawy, które zwykle przygotowywane są z jagód i owoców. Na przykład, przepis „Kompot z cukinii”. To orzeźwiający, smaczny napój z kawałkami warzyw o smaku ananasa. Zbiór zimowego kompotu z cukinii z pewnością zapadnie w pamięć Twojej rodzinie. tak poza tym, zawijanie cukinii w formie kompotu przyjechał do nas z Bułgarii.

Kompot do squasha

Klasyczny przepis ”Kompot z cukinii na zimę"

Składniki na kompot do squasha na sześć 2-litrowych słoików:

  1. 4-5 średniej wielkości cukinii;
  2. 1,5 kg jabłek;
  3. 1,3 kg cukru pudru;
  4. woda.

Zamiast jabłek można również w kompocie umieścić jagody rokitnika.Cukinię obiera się na kompot, usuwa z nich nasiona, a miazgę kroi się w małe kostki. Jabłka kroi się w średnie plastry. Dwulitrowe słoiki są sterylizowane i napełniane cukinią i jabłkami do 1/3 ich objętości.

Wodę doprowadza się do wrzenia i wlewa do słoików po samą szyję. Obrabiany przedmiot powinien parzyć przez 10-15 minut. Następnie wlej wodę do osobnego rondla, dodaj cukier granulowany (ok. 0,2 kg na każdy słoik), zagotuj i polej cukinię syropem. Banki się kręcą.

Przepis na zimę „kompot z cukinii” ze śliwką wiśniową

Cukinia (tylko średniej wielkości dojrzałe warzywa) jest myta, obierana i obrana. Następnie cukinie kroimy w drobną kostkę. W sterylizowanych słoikach na 1/3 objętości układane są owoce śliwki wiśniowej (zamiast śliwki wiśniowej czasem kładzie się teren), a na wierzchu cukinię. Napełnione puszki są wypełnione wrzącym syropem (0,2 kg granulowanego cukru na litr wody).

Kompot do squasha

Następnie słoiki przykrywa się pokrywkami, zawija w ręcznik i pozostawia do całkowitego ostygnięcia. Schłodzony syrop odsącza się, ponownie doprowadza do wrzenia i ponownie wlewa do słoików, które są natychmiast zwijane. W celu samosterylizacji puszki są odwracane do góry nogami i pakowane.

Kompot do squasha jest przygotowywany na różne sposoby. W czystej postaci ma łagodny smak, dlatego zwykle dodaje się do niego różne zanieczyszczenia: owoce cytrusowe (jak w dżem do squasha z cytryną), różne owoce i jagody.

Kompot do squasha

To interesujące!

Lepkie kropelki pojawiające się na plastrach młodej cukinii od dawna są stosowane jako lekarstwo w medycynie ludowej. Podobnie jak żywica z drzew iglastych, łzy z dyni doskonale „zaciskają” rany. Ponadto służą jako pierwsza pomoc przy zawałach serca. Normalizują bicie serca i uspokajają nerwy.


» » Kompot do squasha