Kawior z cukinii. Przepis

Obecnie przepisy kulinarne z cukinii "Kawior z cukinii»Mają tyle różnic, ile gospodyń domowych w kuchni, podczas gdy większość rzemieślniczek uważa, że ​​to ich przepis jest tradycyjny. Jednak nie ma znaczenia, że ​​nowoczesna receptura lub przepisy z kawioru do squasha odziedziczonego po babciach pozostają najbardziej ulubionym przepisem konserwującym, jak „Cukinia na zimę".
Przepis na kawior z cukinii implikuje obecność następujących składników:

Kawior z cukinii. Przepis


Cukinia - 1-1,5 kg-
Cebula - 2-3 duże cebule;Marchewki - 2-3 sztuki średniej wielkości-
Czosnek - 2 ząbki-
Zieloni - opcjonalnie bazylia, pietruszka, koperek-
Przyprawy - sól, pieprz mielony-
Pasta pomidorowa - 100 gr-
Pomidory - 2 sztuki.
Tradycyjny Przepisy na kawior do squasha w następujący sposób. Na początek cukinię należy obrać, jeśli ma już perespell, a młodych nie trzeba obrać. Cukinię należy pokroić w kostkę, nie można bardzo małej i włożyć na rozgrzaną patelnię z rafinowanym olejem słonecznikowym gotować na wolnym ogniu przez 15 minut.

Kawior z cukinii. Przepis


Następnie drobno posiekaj cebulę i pomidory i zetrzyj marchewki na średniej tarce. Warzywa te można razem dusić do uzyskania przezroczystości. Następnie do duszonych warzyw dodaje się koncentrat pomidorowy, drobno posiekane zioła i przyprawy, powstały dressing łączymy z duszoną cukinią i wracamy na mały ogień, gdzie przez kolejne 5-10 minut przyciemniamy cukinię do połowy..

Kawior z cukinii. Przepis


Powstałą masę przenieść do blendera i zmiel do uzyskania jednorodnej konsystencji, którą po przeniesieniu do rondla gotować na wolnym ogniu przez co najmniej 5 minut. Potem skończone Kawior z cukinii rozpada się w wysterylizowanych słoikach.


» » Kawior z cukinii. Przepis