Kompot z rokitnika - zdrowy i smaczny

Kompot z rokitnika zwyczajnego To doskonały napój, który zachwyci Cię swoim oryginalnym smakiem i właściwościami leczniczymi. Rokitnik jest bogaty w witaminy A, B i C, dlatego koniecznie trzeba go spożywać zimą! Możesz uzupełnić swoje ciało przydatnymi składnikami i uniknąć wiosennej depresji.Kompot z rokitnika - zdrowy i smaczny

Przepisy na kompot z rokitnika.
Kompot z rokitnika przygotowuje się bardzo prosto i szybko. Aby to zrobić, weź kilogram jagód, odetnij łodygi, dokładnie spłucz. Sterylizuj słoiki, wlej tam rokitnik, aby jagody osiągnęły jedną trzecią objętości. Przygotuj syrop z 200 g cukru i dwóch litrów wody, wlej jagody, zwiń słoiki. Pasteryzuj kompot przez 10-15 minut. Kompot na zimę gotowy!
Kompot z cukinii z rokitnika na zimę.
Ten kompot smakuje jak sok ananasowy, chociaż nie jest zawarty w składzie. Weź równe części cukru, cukinii i owoców rokitnika. Opłucz jagody, usuń łodygi. Cukinię obrać, pokroić na 2 części, wyjąć pestki, pokroić na małe kawałki. Rokitnika z cukinią włożyć do słoika, dodać cukier, wlać do słoika wrzącą wodę. Zwiń puszki, pozwól im ostygnąć. Aby spowolnić proces chłodzenia, owiń słoiki kocem lub kocem. Po wystudzeniu słoików przenieś w chłodne miejsce.
Spróbuj też kompot wiśniowy na zimę.

Kompot z rokitnika - zdrowy i smaczny

Kompot z jabłek i rokitnika.
Proporcje tego przepisu należy wybierać niezależnie, koncentrując się na własnym guście. Na początek lepiej jest wziąć wszystkie składniki w równych ilościach. Wysterylizuj słoiki, włóż do nich jabłka i rokitnik zwyczajny. Jagody dokładnie opłucz, oddziel je od szypułki, wytnij rdzeń z owocu i wytnij wszystkie istniejące „wgniecenia”. Wlej wrzącą wodę do słoików, pozwól jej parzyć przez około dwadzieścia minut, spuść wodę, dodaj cukier, pozwól jej całkowicie się rozpuścić. Zalej owoce gorącym syropem, przykryj. Odwróć słoiki do góry dnem, zawiń je i pozostaw bez zmian, aż ostygną. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.
Jak ci się podoba dżem z rokitnika zwyczajnego?
Kompot z rokitnika i gruszki.
Składniki:
- rokitnik zwyczajny - 500 g
- gruszka - 1 kg
- cukier - 3 filiżanki
- woda - 1 litr
Przygotowanie:
1. Wybierz mocne gruszki. Średnie i bardzo małe owoce konserwuj w całości, duże pokrój w plasterki lub połówki.
2. Jabłka i gruszki włożyć do słoika „po ramiona”, napełnić gorącym syropem, pasteryzować.

Kompot z rokitnika - zdrowy i smaczny

Mrożony kompot z rokitnika.
Składniki:
- cukier - 255 g
- rokitnik zwyczajny - 520 g
- cytrynowy
- woda - 2 litry
Przygotowanie:
1. Wlej wodę do rondla, wstaw na kuchenkę, zagotuj.
2. Do wrzącej wody dodać cukier, rokitnik, zagotować, zamieszać.
3. Pokrój umytą cytrynę na plasterki.
4. Pokroić w plastry w kompot, gotować 5 minut, wyłączyć.
5. Odcedź lekko schłodzony kompot.
Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z rokitnika - zdrowy i smaczny