Kawior z cukinii

Najprostszą i najtańszą zimową przekąską jest kawior do squasha. Poza tym jest również kochana przez wielu. Kawior do squasha można przygotować z:

  • 4 średnie cukinie;
  • 1 kg marchewki (lub 5 szt.);
  • 5 łyżek koncentrat pomidorowy;
  • 1 kg cebuli (6-7 głów);
  • 150 ml oleju roślinnego;
  • przyprawy.

Kawior z cukinii

Wszystkie składniki na kawior będą musiały być smażone. Dlatego patrząc w przyszłość, należy powiedzieć, że muszą być przygotowani na ten proces. Marchewki są myte i tarte. Cebulę, również dobrze umytą i obraną, pokroić w mniejszą kostkę.Smażyć cebulę na oleju roślinnym. A raczej gulasze. Pierwsze 2-3 minuty jest na dużym ogniu, a następnie ogień jest zredukowany do minimum, a obróbka trwa przez kolejne 8-10 minut. Marchewki smażone są osobno, a następnie układane w misce z cebulą.

Cukinię myje się, kroi na 4 części. Jeśli w środku znajdują się duże nasiona, należy je usunąć, a także twardą skórkę. Następnie cukinię kroi się w cienkie (1 cm) paski, a następnie „zamienia” w kostkę. Kostki ich cukinii są wysyłane do smażenia przez 10 na dużym ogniu. Cukinię wygodniej jest smażyć w kilku krokach.

Kawior z cukinii

Komponenty są teraz gotowe. Możesz zacząć i gotować Przepis na kawior z cukinii. Ci, którzy chcą, mogą dodać pomidory do kawioru, jak w cukinia na zimę po koreańsku. Następnie 1 kg pomidorów dusi się i wciera w przecier pomidorowy. Lub możesz po prostu wziąć koncentrat pomidorowy. Sos przygotowywany jest z przecieru pomidorowego lub makaronu. 5 łyżek stołowych umieszcza się na 700 ml wrzącej wody. cukier i 3 łyżki. sól, a także 100 g koncentratu pomidorowego lub wszystkie przeciery. Sos jest zagniatany.

Warzywa układa się w szerokim naczyniu (rondlu lub misce) i przykrywa sosem. Masę umieszcza się na kuchence i gotuje na wolnym ogniu przez 25-30 minut. Po ostygnięciu, gdy temperatura osiągnie temperaturę pokojową, można przepuścić masę z cukinii przez maszynkę do mięsa. Po uformowaniu kawioru należy go dusić przez kolejne 10 minut. Aby nie stracił jasnego koloru, dodaje się jedną łyżkę octu lub soku z cytryny. Na koniec kawior doprawiamy bazylią, pieprzem i czosnkiem. Kawior z cukinii na zimę gulasze przez kolejne 2 minuty i możesz wrzucić do słoików.

Kawior z cukinii

Do gotowania możesz użyć „Kawior do squasha. Przepis ze zdjęciem”. I nawet z młodą kochanką to nie potrwa długo. Maksymalnie spędza około 2 godzin.


» » Kawior z cukinii