Dżem z cukinii z cytryną

Spróbuj ugotować niezwykłe, ale bardzo smaczne, delikatne i przyjemne dodżem abachka z cytryną, który z pewnością ucieszy wszystkich Twoich bliskich, a zwłaszcza dzieci. Taki słodki preparat będzie dobrym dodatkiem do każdej domowej herbaty pijanej w mroźne zimowe wieczory i przypomni o słonecznym upalnym lecie..

Dżem z cukinii z cytryną

więc, dżem do squasha z cytryną - Przepisze szczegółowym opisem.

Wymagane składniki na dżem z cytryny:

Cukinia - 1 kilogramCukier granulowany - 1 kilogram

Woda - 0,5 filiżanki

Cytryna - 1 sztuka

Metoda gotowania dżem z cukinii z cytryną:

Abyś odniósł sukces pyszny dżem do squasha z cytryną, do zbioru należy wybierać tylko młode owoce cukinii z cienką skórką śniegu i jeszcze niedojrzałymi nasionami.

Cukinię na początek dobrze wypłukać pod bieżącą zimną wodą, a następnie obrać i pokroić w drobną kostkę.

Następnie przygotowaną cukinię należy umieścić w specjalnym, emaliowanym lub aluminiowym szerokim naczyniu, przeznaczonym do gotowania dżemu i dokładnie posypać 500 gramami granulowanego cukru. Dodaj tam wodę i wszystko umieść na średnim ogniu do gotowania w 2 etapach.

W tym celu pierwszy etap wrzenia powinien zająć około 2,5-3 godzin Dżem z cukinii należy doprowadzić do wrzenia, od czasu do czasu mieszając, a następnie usunąć ugotowaną pianę łyżką cedzakową i gotować przez czas wskazany powyżej. Następnie naczynia z cukinią należy zdjąć z ognia i umieścić w chłodnym miejscu na 10-12 godzin..

Dżem z cukinii z cytryną

Drugie gotowanie powinno zająć mniej więcej tyle samo czasu - 2,5 -3 godziny, przed jego rozpoczęciem należy dodać do cukinii drugą połowę cukru pudru (500 gramów), ponownie zagotować, mieszając i odtłuszczając i gotować do ugotowania. Na godzinę przed wyjęciem dżemu z ognia dodaj do niego jedną cytrynę pokrojoną na cienkie kawałki wraz ze skórką.

Pozostaje zapakować gorący gotowy dżem do przygotowanych czystych szklanych słoików i zwinąć.


» » Dżem z cukinii z cytryną