Konserwacja cukinii

Kawior do squasha z puszki

Przed gotowaniem kawioru do squasha warzywa należy starannie przygotować:

  • W celu przygotowania cukinię delikatnie myje się szczoteczką lub myjką w chłodnej wodzie. A potem są myte pod bieżnią.
  • Z owocu usuwa się łodygi i resztki jajników wraz z niewielką przylegającą częścią szpiku warzywnego.
  • Tak przygotowaną cukinię obieramy (chyba, że ​​są już za młode).

Konserwacja cukinii

Przepis na kawior z cukinii do konserwacji można przygotować w ten sposób:Aby uzyskać kawior z cukinii, na 1 litrowy słoik spożywa się około 1,8-2 kg cukinii, 100 ml oleju słonecznikowego, 100 g cebuli, 2 ząbki czosnku, małą pęczek koperku i pietruszki, 60 ml 5% octu..

Cukinię (już przygotowaną) kroimy w krążki o średnicy 1,5 cm i smażymy na patelni na oleju słonecznikowym do uzyskania brązowego z obu stron. Po schłodzeniu kubków i obróceniu w maszynce do mięsa.

Cebule, obrane i pokrojone w krążki, smażone są z rumianku. W tym samym czasie przygotowywane są przyprawy: pietruszka i koperek są myte, osuszane i miażdżone w małych gałęziach - obrany czosnek myje się zimną wodą i kroi na kawałki lub wciska solą w moździerzu. Wszystko to dodaje się do masy cukinii plus sól i cukier granulowany, które są pobierane w ilości 10-13 g na kilogram cukinii. Zamiast octu stołowego do kawioru można dodać sos pomidorowy lub posiekane pomidory (150-200 g). Aby poprawić smak i zwiększyć zawartość witamin, dodaje się przecier z czerwonej papryki (nie więcej niż 15% całkowitej masy pomidora).

Konserwacja cukinii

Wszystkie przygotowane składniki na kawior są mieszane i pakowane w słoiki. Następnie słoiki przykrywa się pokrywkami i umieszcza w misce z wodą podgrzaną do 900C w celu pasteryzacji na godzinę. Następnie konserwację można hermetycznie zamknąć i przechowywać..

Można uzupełnić zapasy cukinii cukinia w puszkach po koreańsku i przepisy na konserwowanie cukinii zimowe przekąski.

Konserwacja cukinii

Przepisy na sałatki z cukinii powinni również zająć należne im miejsce na półkach wśród słoików z wykrojami.


» » Konserwacja cukinii