Kompot z cukinii

Cukinia to bardzo zdrowe i smaczne warzywo z rodziny dyniowatych. Latem prawie żadne menu nie jest kompletne bez udziału tego warzywa. Są gotowane, smażone, duszone, spożywane jako pierwsze, drugie, jako danie główne lub jako dodatek, w postaci przystawek, naleśników i deserów. Cechą charakterystyczną cukinii jest ich oryginalny smak, który może się zmieniać i harmonizować z wieloma produktami..
To warzywo uwielbiają nie tylko kulinarni specjaliści, ale także domowi dostawcy; na półkach spiżarni każda gospodyni z pewnością znajdzie pyszne słoiki z cukinią. Zbierając owoce cukinii na zimę, są solone, fermentowane, marynowane, zawarte w sałatkach warzywnych, przygotowane kawior do squasha, a także robić owoce kandyzowane, robić dżemy, a nawet kompot.

cukinia w ogrodzie

Smak słodkich przetworów z cukinii bardzo przypomina ananasy, nazwy ich osobliwości nie pozostawiają obojętnym ani dorosłym, ani dzieciom. Aby zadowolić swoją rodzinę w mroźne zimowe dni, o smaku tropikalnego gorącego lata, przygotuj coś niezwykłego kompot z cukinii i śliwek wiśniowych.

Do gotowania potrzebujesz:

1 kg cukinii1 kg żółtej śliwki wiśniowej

1 litr wody

200 g cukru.

Aby przygotować kompot, lepiej wybrać niedojrzałe owoce o jeszcze nie grubej skórce i małych nasionach. Cukinia średniej wielkości należy umyć, obrać ze skórki i wysiać, pokroić w kostkę, około 1 cm3, mniej więcej tak samo jak podczas gotowania Dżem z cukinii.

pokrojona cukinia

Następnie posortuj i umyj żółte dojrzałe, ale nie przejrzałe śliwki wiśniowe i włóż je do wcześniej przygotowanych, czystych i wysuszonych trzylitrowych słoików, tak aby słoik zawierał 1/3 owoców.

Na wierzch śliwki wiśniowej w słoikach ułożyć kostki pokrojonej cukinii i zalać wrzącym syropem. Gotowane, na 1 litr wody 200 g cukru.

Następnie puszki należy przykryć żelaznymi wieczkami, owinąć ciepłym kocem i pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Po ostygnięciu puszek syrop należy przelać do rondla, zagotować, wlać z powrotem do puszek i zwinąć. Odwróć słoiki do góry dnem i zawiń je w ciepły koc do samodzielnej sterylizacji. Kompot jest gotowy.

Również taki kompot można przygotować zastępując cukinię bardziej użyteczną i delikatniejszą cukinią, która jest bratem cukinii, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Cukinia pochodzi z Meksyku i Indii Zachodnich, warzywo to trafiło do Europy przez Włochy i zyskało dużą popularność wśród konsumentów. Z cukinii, a także z cukinii, przygotowują wiele pysznych potraw i przygotowują się na zimę.

cukinia w ogrodzie


» » Kompot z cukinii