Marynowany bakłażan na zimową sałatkę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Sierpień i wrzesień to najlepszy czas na gotowanie zimowe przygotowania do nazimu. W tej chwili gospodynie domowe starają się zachować dużą ilość warzyw i owoców, których cena jest znacznie niższa niż miesiąc lub dwa temu i jest przyjemna dla oka. W związku z powyższym konieczne jest również przygotowanie czasu na zimę i bakłażana.

Bakłażany są nie tylko bardzo smaczne, ale też dobre dla zdrowia, szkoda, że ​​to warzywo jest sezonowe. Nawet jeśli zdążyłeś już zaopatrzyć się w kilka słoików sałatek, lecho, kawioru i smażonego bakłażana, nadal polecam uzupełnić również swoją domową kolekcję półfabrykatów marynowany bakłażan na sałatkę zimową. Po wyjęciu takich marynowanych pikantnych bakłażanów ze słoika można ugotować dużą liczbę zimowych sałatek.

Najprostsza sałatka okaże się, jeśli pokroisz je na małe kawałki, dodasz czosnek i olej słonecznikowy. Takie marynowane bakłażany można również dodawać do winegret, sałatek rosyjskich, sałatek mięsnych i warzywnych. Dla dodatkowego smaku można je dodawać do gulaszu, zapiekanek ziemniaczanych lub gulaszu ziemniaczanego. Myślę, że każda gospodyni domowa znajdzie dla nich godne zastosowanie w swojej kuchni. Więc zaopatrz się w małe bakłażany i nie krępuj się je rozpocząć konserwowanie

Składniki do przygotowania marynowanych bakłażanów:

  • Bakłażan - Liczba do woli
  • Do marynaty 3-litrowy słoik
  • Piasek cukrowy - 1 łyżka (ze zjeżdżalnią)
  • Solkukhonnaya - 1 łyżka stołowa
  • Ocet stołowy (co najmniej 6%) - 80 ml

Marynowany bakłażan na sałatkę - przepis

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Zanim ugotujesz bakłażan na zimę, przygotuj smołę. Umyj słoiki z szwami i blaszane pokrywki sodą oczyszczoną. Następnie parujemy (sterylizujemy) słoiki na parze. Można to łatwo zrobić, wkładając puszkę do szyjki czajnika lub odpowiedniej chochli. Lekko trzymamy we wrzącej wodzie przez 5-7 minut. Lepiej jest gotować czapki. Po takim przygotowaniu zdejmujemy słoik i od razu zakrywamy go pokrywką..

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

W przypadku bakłażanów postępujemy w następujący sposób: odcinamy około kilku centymetrów w okolicy łodygi, a następnie dokładnie myjemy pod bieżącą wodą. W trakcie wykonywania tych czynności na kuchence w szerokim rondlu nagrzewa się już woda, do której dodajemy sól, aby powstała solona solanka. Po ugotowaniu wysyłamy tam nasze bakłażany. Pozostaw do wrzenia na około 5-7 minut.marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Podczas gotowania warzyw postaw rondel do przygotowania marynaty. Wlej sól i cukier do wody i pozwól jej się zagotować.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Wracamy do bakłażanów, potrzebujemy, aby nie były w żaden sposób rozgotowane. Gotowość sprawdzamy długim drewnianym szpikulcem. Powinien łatwo przekłuwać warzywa..

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Teraz gotowany na parze, jeszcze gorący słoik i widelcem wkładamy do niego nasze bakłażany na zimową sałatkę.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Wlej ocet prosto do słoika.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

A potem żujemy z wrzącą marynatą.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Przykryj pokrywką i zwiń kluczem. Sprawdź szczelność opakowania, obracając słoik do góry dnem.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Proces zakupu marynowany bakłażan zakończone na zimę. Marynowany bakłażan na zimową sałatkę gotowy. W kaplicy wystarczy otworzyć słoik, wyjąć bakłażany, posiekać, dodać cebulę lub czosnek i doprawić sałatkę olejem roślinnym.

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

Marynowany bakłażan do sałatki. Zdjęcie

marynowany bakłażan na sałatkę zimową

marynowany bakłażan na sałatkę zimową


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowany bakłażan na zimową sałatkę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku