Świetny przepis na marynowanie imbiru

Chcemy Ci powiedzieć, że to doskonały przepis na marynatę imbirową, gotowy, będzie doskonałym dodatkiem do owsianki lub dania mięsnego. Imbir jest również bardzo przydatny, ponieważ zawiera witaminy i aminokwasy, które pomagają poprawić trawienie, a także normalizują metabolizm tłuszczów..

Świetny przepis na marynowanie imbiru

Potrzebujemy więc następujących składników:

- trzysta gramów imbiru-

- 1/2 szklanki octu owocowego-

- trochę czerwonego wina-

- cukier-

- woda-

- Sól.

Dobrze obrać imbir, a następnie pokroić w kółka lub długie paski. Włożyć imbir do miski i zalać wrzątkiem tak, aby był całkowicie zalany wodą. Następnie dodaj trochę soli, mieszaj i gotuj przez cztery minuty.Następnie uwolnij imbir z wody za pomocą sitka lub durszlaka i ostudź. Teraz musisz wydać marynowanie, w tym celu przygotuj marynatę w osobnej misce w taki sam sposób, jak podczas gotowania puste papryki na zimę. Aby to zrobić, zagotuj wodę, dodaj półtorej łyżki cukru, 3 łyżki czerwonego wina i octu.

Następnie włóż imbir do suchego i czystego słoika, napełnij marynatą i pozostaw do zaparzenia na około trzy dni w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Wtedy imbir jest gotowy do spożycia. Przechowuj imbir, gdy jest przechowywany zbieranie cebuli na zimę - w chłodnym pomieszczeniu lub lodówce.

Świetny przepis na marynowanie imbiru

Przepis na marynowanie imbiru w occie ryżowym, potrzebujesz następujących składników:

- imbir pięćdziesiąt gramów-

- ocet ryżowy-

- Zupa miso-

- cukier-

- Sól.

Młody imbir obrać ze skórki i pokroić w bardzo cienkie paski. Następnie włóż do lodówki na około pięć minut. W międzyczasie w misce połącz 3 łyżki octu i 2 łyżki zupy miso. Następnie dodaj cukier do tej marynaty - 1 łyżkę stołową i wszystko dobrze wymieszaj, aż cały cukier się rozpuści.

Teraz imbir należy blanszować w osolonej wodzie przez pięć minut. Następnie zalej imbir marynatą i pozostaw na trzy godziny do zaparzenia. Następnie wysusz trochę gotowy imbir i podawaj do stołu.

Oto kolejny przepis, do gotowania potrzebujesz następujących składników:

- sto gramów imbiru-

- sto mililitrów octu ryżowego-

- Sól-

- cukier-

- woda.

Imbir obrać i dobrze natrzeć solą, a następnie pozostawić na noc. Następnie spłucz imbir w wodzie i osusz ręcznikiem papierowym. Teraz pokrój imbir w paski lub pierścienie, najważniejsze jest to, że są bardzo cienkie.

W rondelku zagotuj wodę, dodaj imbir i blanszuj przez około 3 minuty. Następnie wyłóż imbir z wody i usuń nadmiar wody. W osobnej misce wymieszaj ocet, cukier, sól i 4 łyżki wody, gdy cukier i sól zostaną całkowicie rozpuszczone, marynata jest gotowa.

Świetny przepis na marynowanie imbiru


Do przygotowanego słoika włożyć imbir, zalać przygotowaną marynatą i odstawić do ostygnięcia. Następnie zamknij słoik szczelną pokrywką i wstaw do lodówki na trzy dni. Gotowy imbir należy przechowywać w lodówce, tak jak jest zbiory zimowe. Prawidłowo przechowywany może być przechowywany przez kilka miesięcy..


» » Świetny przepis na marynowanie imbiru