Bakłażan marynowany na zimę

Zebrany jesienią pikantne marynowane bakłażany na zimę są raczej ostrym i pikantnym dodatkiem do świątecznego stołu. Takie bakłażany mogą być również podawane jako przekąska z „błyskiem” lub jako dodatek do przystawki lub dania mięsnego, jak inne Pyszne preparaty na zimę.
Jak wiesz, prawie wszyscy bakłażan marynowany na zimowe przepisy mają podobne jednak różnią się jedynie ilością przypraw potrzebnych do gotowania.bakłażan marynowany na zimę


Aby przygotować pikantny marynowany bakłażan, potrzebujesz:
Bakłażan - co najmniej 5 kg-
Gorzka papryka - 2-3 sztuki-
Czosnek - 100 g-
Słodka papryka - 2 sztuki-
Ocet 9% - 250 ml-
Sól-
Olej roślinny.
Bakłażany należy umyć i wysuszyć, po czym pokroić w kółka o grubości 2-2,5 cm, a powstałe kółka posypać solą i pozostawić na dwie godziny.
Aby marynować bakłażana, musisz przygotować specjalny sos. Aby przygotować ostry sos, musisz zmielić czosnek, słodką czerwoną paprykę i ostrą paprykę przez maszynę do mięsa, dodać ocet i trochę soli do powstałej masy.
Następnie odcedź sok uwolniony z bakłażanów, dokładnie nimi wstrząśnij, po czym należy je lekko usmażyć z obu stron na oleju roślinnym.
Następnie następuje każde kółko, zanurzając je w gorącym sosie, szczelnie wkładając do słoików i sterylizując przez 20 minut.
Gotowy marynowane bakłażany do przygotowania zimowego, także Sałatki na zimę bez sterylizacji należy umieścić w chłodnym pomieszczeniu, w którym będą czekać na mroźne i „głodne” zimowe wieczory.


Zobacz podobne przepisy

» » Bakłażan marynowany na zimę