Marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Trudno znaleźć warzywo, które ma więcej właściwości antybakteryjnych niż czosnek.Rodzice od wczesnego dzieciństwa uczyli nas, że czosnek jest zdrowy i należy go spożywać prawie codziennie, aby zachować odporność na odpowiednim poziomie i nie zachorować na przeziębienia..

A nawet wiedząc o tym, wiele osób nie lubi czosnku z powodu jego zapachu. Może być alternatywą dla surowego czosnku marynowany czosnek w pikantnej marynacie. Jego zapach czosnku jest delikatniejszy, a smak staje się kwaśno-słony. Przepisów na czosnek marynowany jest wiele, wszystkie różnią się sposobem marynowania, składem jakościowym marynaty, sposobem krojenia czosnku (całe główki lub obrane ząbki), obecnością dodatkowych przypraw i warzyw.

Moja rodzina bardzo ją lubi marynowany czosnek z burakami, zakonserwowany na zimę całymi nieobranymi głowami. Pamiętaj tylko, aby do tego przepisu użyć główek młodego czosnku, na których skórka nie zdążyła jeszcze twardnieć. W takim przypadku sok z buraków będzie mógł bez przeszkód zabarwić ząbki czosnku na kolor malinowy. Przed podaniem marynowane główki czosnku należy podzielić na ząbki i obrać.

Na świątecznym stole taka przekąska będzie jedną z pierwszych, ponieważ dla wielu gości będzie wydawać się wykwintnym przysmakiem. Więc nie krępuj się, zanotuj ten przepis i zacznij przygotowywać tę pikantną przekąskę. 

Do gotowania marynowany czosnek będziesz potrzebować:

  • Czosnek - 0,5 kg.
  • Buraki - 1 szt.
  • Ocet - 250 ml.
  • Woda - 1 l.
  • Sól - 1 łyżeczka.

Marynowany burak czosnkowy - przepis

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Zacznij od marynaty. Rozpuść niewielką ilość soli w esencji octowej i wrzącej wodzie.marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Ubij całą główkę czosnku w szklanym słoju. Jeśli planujesz przechowywać czosnek przez długi czas, a zazwyczaj nie sprzedaje się tak szybko, jak inne marynowane warzywa, zdezynfekuj słoik. Wypłucz go dokładnie i umieść w piekarniku nagrzanym do umiarkowanej temperatury, aby słoik nie pękł. Możesz to zrobić w inny sposób: przytrzymaj słoik nad wrzącą wodą i ugotuj w nim pokrywki.

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Wlej marynatę tak, aby całkowicie pokryła całą powierzchnię czosnku.. 

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Teraz przejdź do buraków. Konieczne jest wypłukanie, obranie i pokrojenie na duże kawałki. Chociaż buraki są często marynowane samodzielnie bez żadnych dodatków, są one zawarte w tym przepisie, aby nadać czosnkowi niezwykły wygląd..

Po kilkudniowym moczeniu uwolni sok i zabarwi ząbki czosnku na ciemnoróżowy kolor - trzeba przyznać, że taka przekąska wygląda znacznie ciekawiej, poza tym buraki są pożyteczne same w sobie i potrafią usuwać toksyny z organizmu.

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Umieść plastry buraków na środku słoika tak, aby zabarwiły czosnek ze wszystkich stron. Marynuj czosnek przez 15-20 dni w ciemnym miejscu, po czym możesz go włożyć do lodówki. Teraz możesz być pewien, że czosnek nie zniknie przez wiele miesięcy, a tą przekąską będziesz mógł cieszyć się zimą i latem..

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Marynowany czosnek z burakami na zimę może być stosowany nie tylko jako dodatek do gotowanych ziemniaków. Na taką przekąskę możesz również zaoferować grzanki lub smażone mięso.. 

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

W ten prosty sposób przygotowałeś prostą, ale dość oryginalną przystawkę. Smacznego! Możesz także gotować i marynowana czerwona cebula na zimę

Marynowany czosnek z burakami. Zdjęcie

marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie

Irina Malikhova


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowany czosnek z burakami w pikantnej marynacie. Przepis ze zdjęciami krok po kroku