Bakłażan na zimę. Przepisy

Europejczycy początkowo nie docenili smaku bakłażana. Tak, w zasadzie jest to zrozumiałe: jeśli spróbujesz go na surowo, mało kto to polubi. Bakłażan trafił do Rosji w XVIII wieku, wtedy nazywano go inaczej: badarzhan, demyanka, blue. A starożytni Grecy na ogół nazywali to warzywo „jabłkiem wścieklizny” i wierzono, że zjedzenie go jako pożywienia może doprowadzić do szaleństwa. Oczywiście to wszystko są uprzedzenia. Ale jeśli spróbujesz go na surowo, niektórzy nawet zgodzą się z tą definicją. Dziś mamy tajemnice gotowania bakłażanów i możemy powiedzieć, że w zręcznych rękach zamieniają się w wspaniałe potrawy. W tym w trakcie pyszne preparaty z bakłażana na zimę!

 Jesień to czas zbierania bakłażanów na zimną pogodę. Do tego jest wiele, ciekawych, pyszne przepisy na bakłażany na zimę, które nie zajmują dużo czasu w ich przygotowaniu i są przygotowywane dość łatwo. Pracuj ciężko, a zimą możesz otworzyć słoiki niesamowitych przekąsek, które reprezentuje szeroki asortyment: sałatki z bakłażana, sauté, kawior, bakłażan w adjika, nadziewane bakłażany, solone ... Gotują nawet suszone i mrożone bakłażany, z których można gotować zupę lub duszone mięso. W każdej postaci uzyskuje się te warzywa o boskim aromacie i smaku bardzo przypominającym grzyby. Tak więc przygotowujemy bakłażany na zimę.!

Bakłażan na zimę. Przepisy

Podczas przygotowywania bakłażana bardzo wygodnie jest używać ilustrowanych przepisów. Weź na przykład, "Bakłażan na zimę. Przepisy. Zdjęcie„I dodaj szczegółowe instrukcje z książek kucharskich”Puste bakłażany na zimę. Pyszne i proste!".

Pierwszego przepisu nie warto przedstawiać. Z pewnością przynajmniej raz próbowałeś już pikantnych bakłażanów w pomidorach. Następnie odśwież swoją pamięć i przygotuj posiłki korzystając z naszego Przepisy „Gorące bakłażany na zimę”. Aby przekręcić taki pikantny przedmiot na 5 kg bakłażana, potrzebujesz:

 1. 2 kg papryki (najlepiej czerwonej dla kontrastu);
 2. 0,25 kg czosnku;
 3. 2-4 strąki ostrej papryki (ilość dobierana jest według pożądanej ostrości);
 4. 200 ml octu stołowego;
 5. 500 ml oleju roślinnego;
 6. Sól.

I koniecznie słoiki szklane do zwijania (ok. 7 litrowe słoiki lub inna pojemność, ale w ekwiwalencie takiej wyporności).

Bakłażany myje się i kroi wzdłuż na 4 części. Kawałki są solone i pozostawione na godzinę lub dwie, aby sok mógł się dostać, a wraz z nim uwolnić ich gorycz. Podczas gdy bakłażany opróżniają się, obiera się paprykę bułgarską i ostrą, a czosnek obiera. Gdy będą gotowe, należy je dokładnie wypłukać i wysuszyć. Po wyschnięciu czosnku i papryki należy je pominąć w maszynce do mięsa. I dodaj ocet stołowy do powstałej masy, wymieszaj.

Bakłażan na zimę. PrzepisyPo godzinie bakłażany zrezygnowały z dodatkowej goryczy i można je smażyć. Aby to zrobić, weź szeroki kocioł lub patelnię, wlej do niego 500 ml oleju roślinnego, a kawałki bakłażana wrzucamy do gorącego oleju porcjami, smażąc, aż zmiękną. Rumiane kawałki są następnie wysyłane do pikantnego dressingu, maczane w nim i układane warstwami we wcześniej przygotowanych słoikach.

Słoiki wypełnione bakłażanem są sterylizowane przez 40 minut, po czym są zwijane i przechowywane. Ale w zasadzie możesz wypróbować danie po 2 dniach - do tego czasu już się zaparzyły i będą gotowe.

Bakłażan na zimę. Przepisy

Po prostu nie możesz pomóc, ale opracuj przepis na marynowany bakłażan. Przygotowania do zimy „Przepisy. Bakłażan " byłoby niekompletne bez nich. To opisane poniżej danie na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo podobne do nadziewany bakłażan na zimę. Ale tak nie jest! Przepis jest wyjątkowy! Do marynowanego bakłażana potrzebne są następujące składniki:

 1. 2,5 kg bakłażana;
 2. 0,5 kg marchwi;
 3. 100 g korzenia pietruszki;
 4. 5-7 ząbków czosnku;
 5. 50 g liści selera;
 6. Liść laurowy;
 7. gorzka papryka i słodki groszek;
 8. olej roślinny (100 ml do smażenia i 100 ml do nalewania).

Do marynowania wybiera się średniej wielkości i jędrne bakłażany (w żadnym wypadku powolne!). Ogony są z nich odcinane, wypłukiwane i na każdym wykonywane jest podwójne cięcie podłużne, nie sięgające krawędzi 2 cm.

Bakłażan na zimę. Przepisy

Wodę wlewa się do emaliowanego garnka i dodaje sól. Odbywa się to w ilości 30 g soli na litr wody. Wodę doprowadza się do wrzenia, bakłażany zanurza się w niej i gotuje przez 5 do 15 minut, doprowadzając do tego stopnia, że ​​zapałka łatwo je przebija. Po wyjęciu bakłażanów do durszlaka w celu osuszenia, a następnie, aż ostygną, przesuwa się je pod ładunkiem.

Marchewki obrać, umyć i pokroić (lub wcierać) w cienkie, długie paski. Korzeń pietruszki jest przygotowywany w ten sam sposób. Zieloni (pietruszka, koper) są myte, suszone i drobno siekane.

Cebule (opcjonalnie) obrać, pokroić w drobną kostkę i smażyć na oleju do miękkości. Korzeń pietruszki i marchewkę dusimy osobno na głębokiej patelni do połowy ugotowanego, a cebulę przesuwa się do nich i dodaje się sól (sól dodaje się w ilości około 40 g na 1 kg przygotowanego dressingu).

W nacięcia wkłada się trochę opatrunku, a dla niezawodności (aby opatrunek nie wypadł) są wiązane liśćmi selera. W tej formie bakłażany umieszcza się w słoikach, które przykrywa się gazą i pozostawia na 5-7 dni do początkowej fermentacji..

Olej roślinny doprowadza się do wrzenia, a następnie schładza do 70C. Obecne bakłażany napełnia się tym olejem warstwą 2 cm, słoiki przykrywa się pokrywkami, a wodę sterylizuje się w temperaturze 40C, stopniowo doprowadzając ją do 85C. Czas sterylizacji marynowanych bakłażanów w słoikach to około 40-60 minut (czas zależy od objętości pojemnika). A potem toczą się.

Bakłażan na zimę. Przepisy

"Bakłażan. Przepisy kulinarne na zimę»Nie obejdą się też bez bakłażana po koreańsku, marynowanego bakłażana czy bakłażana w sosie pomidorowym. Jest niezmieniony i konserwy różne z bakłażanem.

Bakłażan na zimę. Przepisy

Jeszcze bardziej zróżnicowane niż same blanki, sałatki „Przepisy. Bakłażan na zimę ”. Hostessy mają tu naprawdę ogromne możliwości pracy. Wymienienie, jak iz czym te warzywa nie zamykają się, może zająć dużo czasu. Jednak nadal najpopularniejsze są sałatki z bakłażana „Ogonyok”, „Merry Company”, „Język teściowej”, „Mozaika”.


» » Bakłażan na zimę. Przepisy