Szybko marynowany bakłażan po koreańskuZarezerwujemy pół godziny naszego cennego czasu i ugotujemy niesamowicie pysznie błyskawicznie marynowany bakłażan. Ten czas wystarczy na cały proces gotowania. Danie okazuje się bardzo smaczne, o bogatym korzennym aromacie. Nie brakuje nam żadnego procesu i składnika, wszystko jest prawie idealnie zbalansowane. Jedyną rzeczą, którą powinieneś zająć się koreańską marchewką dzień wcześniej, jest preferowanie marchewki gotowanej samodzielnie, cóż, jeśli nie ma na to czasu, możesz kupić gotowy produkt.

Nie powiemy wiele, przejdźmy od razu do rzeczy. Podawaj takie bakłażany po koreańsku do stołu, najsmaczniejszy przepis instant, możesz iść do dowolnego dania lub możesz go zjeść osobno, ugryźć świeżym mankaszem.


Składniki
Składniki:

- bakłażan - 350-370 gr.,
- cebula (bez lub sałatka) - 1/2 części,
- Koreańska marchewka - 70 gr.,
- świeża kolendra i pietruszka - po 7-8 gałązek,
- ostra papryka - do smaku,
- czosnek - 2 ząbki,
- olej roślinny - 60 ml.,
- ocet owocowy - 40 ml.,
- cukier - 25 gr.,
- kolendra do smaku,
- chmiel-suneli - do smaku,
- sól - 10 gr.Łączenie składników
Przede wszystkim stawiamy na kuchence garnek z wodą, będziemy go potrzebować w przyszłości do gotowania bakłażanów. W międzyczasie bierzemy cebulę, idealna jest słodkawo-fioletowa lub biała cebula sałatkowa. Cebulę obrać, opłukać w chłodnej wodzie, pokroić na półpierścienie. W osobnej misce wymieszaj ocet owocowy, sól i porcję cukru. Miskę marynaty wysyłamy do kuchenki mikrofalowej na minutę. Podgrzewamy ocet i rozpuszczamy kryształki cukru i soli.


Wkładanie cebuli
Teraz wkładamy plasterki cebuli do ciepłej marynaty, odstawiamy na około dziesięć minut, podczas gdy bakłażany się gotują. Ale nie zapomnij okresowo mieszać cebuli, aby równomiernie marynowała..


Gotowanie bakłażana
Wróćmy do bakłażanów - opłucz i osusz, pokrój ogony, pokrój wzdłuż na dwie części, włóż do wrzącej wody, po wrzuceniu do niego szczypty soli. Gotuj młode bakłażany przez około sześć minut, później gotuj przez około dziesięć minut. Wyjmujemy gorące bakłażany z patelni, wkładamy je na sito, aby nadmiar płynu był szklany. Chcę zwrócić na to twoją uwagę przepis ze zdjęciem szybko marynowanych bakłażanów.


Posiekaj bakłażana
Pokrój schłodzone bakłażany na małe kawałki, załaduj do głębokiej miski.


Dodaj marchewki
Wlej tam koreańskie marchewki.


Dodaj cebulę
Następnie dodaj marynowaną cebulę wraz z marynatą.


Wymieszaj przyprawy
W osobnej misce wymieszaj olej, kolendrę, posiekany czosnek, chmiel suneli, wyślij do mikrofalówki na minutę.


Przypraw warzywa
Warzywa napełniamy ciepłym dressingiem, mieszamy i odstawiamy na 15 minut, na koniec dodajemy posiekane świeże zioła z pikantnej kolendry i pietruszki. Bakłażan po koreańsku, najsmaczniejszy przepis instant, gotowy. Bakłażany zostawiamy w piwnicy do zimy, zimą cieszymy się pyszną sałatką. Przygotuj więcej i takie marynowany bakłażan z czosnkiem instant.


Przepis Koreański Szybko Marynowany Bakłażan
Danie podajemy do stołu. Życzę miłego!

Zobacz podobne przepisy

» » Szybko marynowany bakłażan po koreańsku