Marynowana kapusta z piklamiDo kiszenia kapusty należy kupić odmianę nie zimową, jest twarda, zapytaj sprzedawcę, kapusta powinna być biała, soczysta i wolna od gnicia. Aby szybciej marynować kapustę, można dodać ogórek kiszony, będziemy już mieli sałatkę i kapusta będzie gotowa szybko. Kolejne warzywo dodajemy czerwoną bułgarską paprykę, aby kapusta była jasna i czosnek. Taka kiszona kapusta z ogórkami jest przygotowywana szybko dosłownie w jeden dzień, nie można się tym cieszyć. Czasami ludzie nie używają octu, wtedy nie można go dodać, ale zostawić kapustę na stole na kilka dni i otworzyć pokrywkę. Chcę zwrócić na to twoją uwagę przepis ze zdjęciem marynowanego kalafiora z czosnkiem.
Do przygotowania kapusty kiszonej z ogórkami kiszonymi potrzebujemy - 1 dzień, wydajność produktu - 1 litrowy słoik.


Składniki
Składniki:

- Biała kapusta - 350 gramów,
- Bułgarska czerwona papryka - 1 szt,
- Ogórek kiszony - 150 gramów,
- Duży czosnek - 1 ząbek,
- Liść laurowy - 2 sztuki,
- Suchy koperek - 1 łyżeczka,
- Czarny pieprz - do smaku,
- Cukier - 1 łyżeczka,
- Sól mielona - 1/2 łyżeczki,
- Woda oczyszczona - 150 mililitrów,
- Ocet 9% - 2 łyżki.Rozdrobnij kapustę
Do kiszenia kapusty należy kupić odmianę nie zimową, jest twarda, zapytaj sprzedawcę, kapusta powinna być biała, soczysta i wolna od gnicia. Aby szybciej marynować kapustę, można dodać ogórek kiszony, będziemy już mieli sałatkę i kapusta będzie gotowa szybko. Z warzyw dodajemy czerwoną bułgarską paprykę, żeby kapusta była jasna, oraz czosnek, gdzie bez niego się udamy.
Na blacie rozkładamy kapustę i wszystkie pozostałe składniki. Najważniejsze, że wszystkie są świeże.
Pokrój kapustę w paski, możesz ją trochę zmiażdżyć rękami, aby sok wyszedł.


Dodaj pieprz
Paprykę i czosnek obrać. Paprykę pokrój w małe paski, po prostu drobno posiekaj czosnek, a solone ogórki na cztery części wzdłuż i w cienkie krążki. Wlej warzywa do kapusty.


Sól
Warzywa posypać solą, świeżo zmielonym czarnym pieprzem, dodać laur i suszony koperek. Możesz dodać trochę cukru, aby kapusta była trochę ze słodyczami. Zwróć uwagę na takie interesujące marynowana kapusta z czosnkiem instant.


Włożyliśmy to do słoika
Pamiętaj ponownie rękami i wymieszaj wszystkie składniki. Wkładamy je do słoika, ciasno, możesz ubić ręką.


Zalej wrzącą wodą
Wodę podgrzewamy w czajniku. Wlej ocet do słoika, możesz dodać pół łyżeczki soku z cytryny i zalać wrzątkiem kapustę.


Uszczelniamy banki
Zamknij pokrywkę, kilka razy potrząśnij słoikiem, aby szybko rozpuścić cukier i sól. I zostawiamy kapustę na stole na około jeden dzień.


Przepis na marynowaną kapustę z kiszonymi ogórkami.
Wystarczy jeden dzień, aby był dobrze marynowany. Możesz podawać tę kapustę z zieloną cebulą i pachnącym olejem słonecznikowym. Bardzo lubię ten smak błyskawiczna marynowana kapusta z kawałkami buraków, Radzę ci też ugotować.
Kapusta kiszona szybko z ogórkami to bardzo smaczna i zdrowa przekąska na każdą okazję tylko w dni powszednie.
Zobacz podobne przepisy

» » Marynowana kapusta z piklami