Marynowane bakłażany w stylu odessy na zimę

Domowy marynowany bakłażan Styl odeski to doskonała przystawka i wspaniały dodatek do wielu dań. Będą ozdobą zarówno stołu dziennego, jak i odświętnego. Przepis jest przygotowany bez większych kłopotów i zajmuje maksymalnie 20 minut. Po porannym marynowaniu bakłażanów będą gotowe do wieczora.

Marynowane bakłażany w stylu Odessy na zimę

Jak gotować marynowany bakłażan w Odessie? Do tego będziesz potrzebować:

  1. 1 kg bakłażana;
  2. 2 duże czerwone papryki;
  3. 1 cebula;
  4. pęczek pietruszki;
  5. pęczek selera (zielenie);
  6. 3 ząbki czosnku.

Do marynaty potrzebujesz:

  1. 50 ml octu 9%;
  2. ? łyżka Sól;
  3. 1 łyżka cukier granulowany;
  4. 100 ml oleju roślinnego.


Na "Marynowany bakłażan»Zwykle główny składnik jest obrany (młodych warzyw nie trzeba obrać) i gotowany przez około 10 minut w lekko osolonej wodzie. Podczas gotowania można również dodać sól (2 łyżki stołowe). Bardzo ważne jest, aby warzywa nie były rozgotowane. Następnie spuszcza się z nich wodę i pozostawia do ostygnięcia..

Marynowane bakłażany w stylu Odessy na zimę

Podczas gdy bakłażany są gotowane, czerwoną paprykę kroi się w paski, cebulę w krążki, a zielenie na małe kawałki..

Teraz możesz zacząć przygotowywać marynatę. Mieszanka składa się z soli, cukru pudru, octu i oleju roślinnego. Dodaje się do niego pokruszony szczypiorek i wszystko miesza się. Marynata jest gotowa do użycia.

Schłodzone bakłażany kroi się na 10-12 kawałków (liczba kawałków zależy od wielkości warzywa). A teraz zaczyna się główne zadanie - przesuwanie składników w odpowiedniej kolejności: bakłażan, krążki cebuli na wierzchu, papryka, zioła, a wszystko to zalewamy marynatą. Wskazane jest wykonanie dwóch lub trzech warstw. Tę złożoną „strukturę” należy pozostawić do zaparzenia na jeden dzień, ale w zasadzie można ją spożyć po 2-3 godzinach. Rezultatem jest doskonała przekąska, jak danie ”Bakłażan w adjika".

Marynowane bakłażany w stylu Odessy na zimę

Są inni Przepisy na marynowane bakłażany: pikantne i pikantne jak marynowane grzyby, koreański styl, szybkie przepisy ...


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane bakłażany w stylu odessy na zimę