Pyszne lekko solone ogórki w słoiczkowym przepisie ze zdjęciem - jak zrobić lekko solone ogórki na ciepło i na zimno.

Pyszne lekko solone ogórki w słoiku

Gdy sezon letni trwa w pełnym rozkwicie iw ogrodzie każdego dnia dojrzewa nie kilka pięknych i pachnących świeżych ogórków, ale dużo i nie je się już wszystkich, to najlepszym sposobem na ich zagubienie jest gotowanie lekko osolonych ogórków. Proponuję prosty przepis na marynowanie w słoiku.

Składniki: papryka, piment, liście chrzanu, ogórki, cukier, Sól, koper, ziarna czarnego pieprzu, czosnek

Ogórki można lekko posolić na gorąco lub na zimno. Opowiem ci o obu i sam zdecydujesz, którego użyć.

Ogórki lekko solone bez octu

Solenie bez octu, wyłącznie solą i cukrem, następuje dzięki naturalnej fermentacji warzyw. Jeśli wybrałeś metodę na zimno, to w tym przypadku ogórki są solone dłużej, ale jeśli zrobisz ogórki lekko solone na gorąco, to pyszna przekąska jest gotowa za kilka godzin.

Do takiego pustego słoika o pojemności 3 litrów będziesz potrzebować:- 1,6 kg ogórków bezpośrednio z ogrodu;

- sól 80 gi 30 g cukru pudru;

- liście chrzanu;

- 1 strąk słodkiej papryki;

- koperek (można używać świeżego i suszonego razem z kwiatostanami);

- kilka ząbków czosnku;

- pieprz czarny i ziele angielskie.

Przyprawy do lekko solonych ogórków

Przygotowanie proste: na dno umytego czystego słoika nałożyć chrzan, następnie ogórki, przekrojone na pół ziarna pieprzu, obrane ząbki czosnku, dodać czarny i ziele angielskie, na wierzch ułożyć koperek.

Osobno przygotować solankę na lekko solone ogórki: dodaj sól i cukier do dobrze lub przefiltrowanej zimnej wody i dokładnie wymieszaj. Niech osiądzie, aby zanieczyszczenia opadły na dno.

Następnie ogórki w słoiku zalać solanką, przykryć plastikową pokrywką i pozostawić na 3-4 dni w ciepłym miejscu do marynowania. W czasie upałów lekko solone ogórki gotowane w zimnej wodzie zwykle fermentują w ciągu jednego dnia.

Teraz, jak gotować lekko solone ogórki na gorąco.

Ta metoda solenia jest wykonywana przy użyciu tych samych składników. Jednak ogórki w słoiku napełnij wrzącą solanką. Po prostu przygotowana, jak opisano powyżej, i przefiltrowana solanka do solonych ogórków z soli i cukru, musisz zagotować i wlać ogórki już ułożone w słoikach. Taka pyszna i szybka przekąska jest gotowa w 7-8 godzin.

ogórki solone na ciepło i zimno


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszne lekko solone ogórki w słoiczkowym przepisie ze zdjęciem - jak zrobić lekko solone ogórki na ciepło i na zimno.