Słodkie ogórki na zimę

Dziś chcemy wam powiedzieć, drogie hostessy, jak gotować słodkie ogórki na zimę. Te ogórki mają wspaniały smak i aromat lata. Dzięki przyprawom, które dodamy, ogórki będą nieodzowną przekąską na świątecznym stole..

Słodkie ogórki na zimę

Chcemy zaoferować Ci kilka przepisów na ogórki, o słodkim smaku i słodko-kwaśnym, a sam zdecydujesz, który z nich Ci się podoba. Wszystkie z nich są mało skomplikowane i dość szybkie w przygotowaniu..

Więc najpierw przygotujmy słodkie ogórki na zimę nr 1, niezbędne składniki:

- świeże ogórki dwa kilogramy;

- trzy słodkie papryki;

- trzy łyżki soli;

- sześć łyżek cukru;

- dwie łyżeczki octu;

- koper;

- czosnek;

- liście porzeczki i wiśni;- korzeń chrzanu;

- woda.

Najpierw przygotuj słoiki, umyj je ciepłą wodą i sodą oczyszczoną i wysterylizuj. Liście porzeczki i wiśni, koperek i korzeń chrzanu włożyć do gotowych suchych słoików na dnie. Obierz czosnek i włóż go również do słoika. Umyj ogórki ciepłą wodą i włóż do słoików.

Paprykę umyj, obierz z nasion i pokrój na połówki w taki sam sposób jak podczas gotowania domowe lecho. Następnie ułóż posiekaną paprykę na ogórkach i zalej wszystko wrzącą wodą przez około dwadzieścia minut.

Po wyznaczonym czasie, używając specjalnej pokrywki z otworami, spuść całą wodę z puszek na patelnię, a ogórki zalej nową porcją wrzącej wody. Dodaj cukier i sól do garnka z wodą, zagotuj solankę. Następnie ponownie spuść wodę z ogórków i napełnij je przygotowaną solanką, a następnie dodaj tam ocet.

To takie proste i proste, nasze ogórki są gotowe do zrolowania, w tym celu ugotuj pokrywki i zwiń nimi słoiki, a następnie odwróć wszystkie słoiki do góry nogami.

Słodkie ogórki na zimę

Słodkie ogórki na zimę nr 2, wymagane składniki:

- dwa kilogramy świeżych ogórków;

- trzy małe marchewki;

- trzy małe cebule;

- dwie główki czosnku;

- sto pięćdziesiąt mililitrów octu;

- dwie łyżki soli;

- sześć łyżek cukru;

- goździki;

- liście czarnej porzeczki;

- woda.

Ogórki umyj ciepłą wodą, obierz marchewkę, cebulę i czosnek. Podzielić czosnek na ząbki i każdy na cztery części, marchewki pokroić w paski lub zetrzeć, takiej samej wielkości jak podczas gotowania Koreańskie marchewki na zimę, i cebulę na połówki. Następnie na dno przygotowanych słoików kładziemy liście porzeczki, czosnek, cebulę, goździki i marchewkę.

Słodkie ogórki na zimę

Teraz ostrożnie wbijamy ogórki do słoików, napełniamy je solą i cukrem, a na koniec wlewamy ocet. Wlej gorącą, najlepiej oczyszczoną wodę do słoików. Bierzemy duży rondel, wlewamy do niego wodę i opuszczamy do niego słoiki z ogórkami, sterylizujemy przez około dwadzieścia minut, tak jak przy przygotowywaniu sałatka z cukinii.


W osobnym rondlu zagotuj blaszane pokrywki, przykryj nimi słoiki i zwiń specjalnym kluczem. Pamiętaj, aby po tym odwrócić puszki do góry nogami, aby sprawdzić, czy zszywanie poszło dobrze. Słoiki zawinąć w ciepło i odstawić do ostygnięcia. Konieczne jest przechowywanie takich półfabrykatów w chłodnym miejscu, piwnicy lub piwnicy..


Zobacz podobne przepisy

» » Słodkie ogórki na zimę