Pyszne ogórki konserwowe, czyli jak konserwować ogórki na zimę, jest proste - sprawdzony przepis.

Pyszne ogórki konserwowe

Tym razem opowiem, jak konserwować ogórki metodą podwójnego nadzienia. Takie preparaty robimy z ogórków na zimę od wielu lat. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że przepis jest sprawdzony pod względem czasu. Ogórki konserwowe są smaczne i zdrowe dzięki temu, że w przepisie nie ma octu. Więc po prostu puszkuj i jedz z przyjemnością.

Składniki: Pietruszka, korzeń chrzanu, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, ogórki, koper, ziarna czarnego pieprzu, czosnek

Do takiego domowego ogórka potrzebujemy:

- małe ogórki świeżo zebrane z ogrodu, wskazane jest wybranie ich o tym samym wydłużonym kształcie;

- czosnek (dokładnie przeczytaj przygotowanie, dodaj już podczas wałkowania);

- korzeń chrzanu;- wszelkie dostępne nam zielenie (pietruszka, koperek);

- pachnące liście (czarna porzeczka, wiśnia);

- ziarnka pieprzu;

- liść laurowy.

Do przygotowania marynaty do ogórków potrzebujemy 1 litr wody - 50 gram grubej soli.

Cóż, teraz puszkujemy ogórki na zimę.

Zdjęcie ogórków.

Ogórki skalibrowane dla tego przepisu należy myć, a następnie moczyć w zimnej wodzie przez 4-6 godzin. Po namoczeniu ogórki, bez lenistwa, ponownie umyj.

Przed napełnieniem słoików ogórkami (biorę trzy litry), na dno każdego pojemnika nałóż trochę (na "oko") pikantnych liści i korzeni.

Słoiki szczelnie napełniamy ogórkami, a nasze domowe przetwory z ogórków napełniamy gotowaną, schłodzoną i przecedzoną solanką.

Puszki pokrywamy czystymi nylonowymi wieczkami. A teraz o naszych półfabrykatach, pozostawionych w temperaturze pokojowej, można zapomnieć na dwa dni.

Po dwóch dniach przypominamy sobie nasze ogórki konserwowe - osuszamy solankę i gotujemy.

Umyj ogórki solone bardzo gorącą wodą. Wsadzamy oparzone ogórki z powrotem do słoików, a tu UWAGA dodajemy posiekany czosnek. Pozostaje napełnić słoiki wrzącą solanką i zwinąć.

Zimą otwieramy nasze pyszne ogórki konserwowe i dodajemy je do różnych potraw: winegret, olivier, marynaty. Cóż, albo po prostu cudownie chrupiąc ogórek. Czy mój sprawdzony przepis Ci odpowiadał? Napisz recenzje w komentarzach.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszne ogórki konserwowe, czyli jak konserwować ogórki na zimę, jest proste - sprawdzony przepis.