Lecho w domu

Kończy się letni okres zbioru różnorodnej roślinności na zimę. Owoce, warzywa, jagody itp. Są konserwowane na zimę. A każda rodzina ma swój własny „magazyn”, w którym słoiki z wszelkiego rodzaju marynatami, piklami, konfiturami są schowane do mrozów… Gdzie można się bez nich obejść? Ale z jakiegoś powodu taki produkt jak lecho jest rzadki. Może wielu po prostu tego nie próbowało i nie zdaje sobie sprawy, jakie to jest pyszne. Lub uważają lecho za bardzo trudne do przygotowania i nie podejmują się go gotować. Naprawmy tę sytuację i nauczmy się gotować domowej roboty lecho z papryki i pomidora.

Lecho w domu

Składniki na przepis „Lecho z papryki i pomidor ":

  1. 1 kg papryki;
  2. 1 kg dojrzałych pomidorów;
  3. 3 cebule;
  4. pieprz mielony;
  5. 50 ml oleju roślinnego;
  6. 2 łyżki stołowe esencja octu 70%;
  7. 4-5 łyżek woda;
  8. 1 łyżka cukier granulowany;
  9. 1 łyżka Sól.

Lecho na zimę zaczyna się od gotowania warzyw. Bułgarska papryka jest wymywana, odcina się od niej czapkę, usuwa nasiona. Następnie paprykę kroi się w wygodne wąskie paski i przenosi do rondla. Do tego dodaje 2 łyżki. olej roślinny i smażymy przez 5 minut na umiarkowanym ogniu.Lecho w domu

Cebule są obrane i posiekane. Następnie cebula jest smażona na oleju.

Pomidory myje się i kroi na małe plasterki.

Warzywa miesza się w dużym rondlu. Razem z solą, granulowanym cukrem i mielonym pieprzem. Dodaje się wodę, a wszystko to gulasz z zamkniętą pokrywką przez 15 minut. Następnie dodaje się esencję octową i miesza lecho.

Przygotowane słoiki napełnia się masą roślinną, przykrywa metalowymi pokrywkami i poddaje sterylizacji na 25-45 minut (w zależności od objętości). Po sterylizacji słoiki można zwinąć i zawinąć, aż ostygną kocem. Przechowywane Przepis na „Pepper lecho” w chłodnym miejscu.

Lecho w domu

Przepis Lecho Pomidorowy i słodką paprykę można ugotować w specjalny sposób, zmienić zawartość jednego lub drugiego składnika. A wtedy Twoja zimowa przekąska zamieni się w oryginalne danie, które ma swoje indywidualne cechy i nuty smakowe..


» » Lecho w domu