Szybkie pikle

Szybkie pikle

Lato w pełni i czas pomyśleć o stworzeniu pysznych domowych przetworów na zimę. Pikle to jedne z ulubionych zimowych przysmaków. Dziś pokażę Ci, jak możesz zrobić pyszne domowe marynaty błyskawiczne.

Składniki: liście wiśni, woda, Liść laurowy, liście chrzanu, liście czarnej porzeczki, ogórki, cukier, Sól, koper, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Jasny i łatwy przepis krok po kroku jest odpowiedni nawet dla początkujących w konserwach. Szybkie pikle można ugotować w zaledwie kilka godzin.

Składniki:Szybkie pikle

  • świeże ogórki - 1 kilogram;
  • ogórki kiszone - 2 sztuki;
  • czosnek - 1 głowa;
  • czarne ziarna pieprzu - do smaku;
  • cukier granulowany - 1 łyżka;
  • sól - 2 łyżki;
  • woda - 1 litr;
  • zielenie do marynaty (liście czarnej porzeczki, liście chrzanu, liście wiśni itp.) - do smaku.

Użyj dowolnych ziół i liści jako aromatycznej przyprawy do marynaty. Jeśli nigdy wcześniej nie zwijałeś ogórków, polecam zacząć od mieszanki: koperku, ziaren czarnego pieprzu, liści chrzanu i liści czarnej porzeczki.

Jak szybko i smacznie kiszić ogórki

Ogórki dokładnie opłucz, odetnij ogonki lub po prostu delikatnie zdejmij skórkę z „dna” i zalej zimną wodą.

Szybkie pikle

Pozostaw ogórki w wodzie na 3-4 godziny w temperaturze pokojowej. Im więcej ogórków jest zaparzonych, tym szybciej marynata je „zniesie”.

Namoczone ogórki i warzywa do marynaty ułóż warstwami w trzylitrowym słoiku. Możesz układać ogórki i zioła do marynaty w dowolnych, a nie warstwach - według własnego uznania. Najważniejsze jest, aby równomiernie rozprowadzić wszystkie składniki, aby domowe szybkie pikle miały ten sam równomierny smak..

Dodaj do słoika kilka kiszonych ogórków. Dzieje się tak, aby świeże ogórki „chwytały” szybciej.

Zagotuj wodę w osobnym rondlu. Dodaj do tego sól i cukier, dokładnie wymieszaj. Napełnij ogórki wrzącą solanką i zamknij pokrywkę.

Szybkie pikle

Możesz spróbować błyskawicznych domowych marynat w ciągu kilku godzin po polaniu wszystkiego wrzątkiem. Radzę je zwinąć rano, a wieczorem będą gotowe. Jeśli chcesz ugotować lekko solone ogórki, po prostu wlej marynatę bezpośrednio do rondla z namoczonymi świeżymi ogórkami i nie dodawaj pikli. Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Szybkie pikle