Natychmiastowe ogórki lekko solone, chrupiące, w zimnej wodzie krok po kroku

Jak zrobić lekko solone ogórki smaczne, szybkie iw zimnej wodzie. Przecież latem jest tak gorąco i jeszcze raz włącz kuchenkę, och, jak nie chcesz.

Okazuje się, że marynowanie na zimno lekko solonych ogórków to bardzo przyjemne doznanie..

Składniki: woda, korzeń chrzanu, rukiew wodna, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, liście chrzanu, ogórki, Sól, koper, ziarna czarnego pieprzu
Czas do zakładki: Lato

Przygotowanie zaczniemy od przygotowania słoika o wymaganym rozmiarze. Przepis zostanie podany na 1-litrową puszkę, dzięki czemu możesz łatwo obliczyć ilość produktów potrzebnych do dowolnego pojemnika, który Ci odpowiada.

I tak przepis na lekko solone ogórki z zimną wodą:

dokładnie umyj ogórki, odetnij końcówki (nie musisz ich odcinać, zwłaszcza jeśli się spieszysz) i włóż do słoików. Wsypać bezpośrednio do słoika 1 łyżkę soli (ze szkiełkiem), na wierzch wyłożyć przyprawy i zalać zimną wodą z kranu. Na wierzch połóż połowę czarnego lub żytniego chleba. Zamknij pokrywką lub przykryj gazą lub szmatką. Wolę zamknąć pokrywkę, więc moim zdaniem ogórki solą się szybciej.

Słoik wkładamy do głębokiej miski lub rondla i zostawiamy w wystarczająco ciepłym miejscu na jeden dzień. Chociaż o czym ja mówię - w końcu latem we wszystkich naszych miejscach jest ciepło. Krótko mówiąc, po prostu nie wkładamy go do lodówki. Potrzebujemy takich środków ostrożności, ponieważ gdy w naszych lekko solonych ogórkach rozpocznie się proces fermentacji, nasza zimna solanka zacznie wypływać, inaczej nie ucieknie daleko. )))I jeszcze jedno, jeśli w imbryku woda pozostała po wypiciu herbaty jest jeszcze ciepła, możesz użyć jej do „zimnej” solanki. Ta mała sztuczka pozwoli ci skrócić czas solenia..

Za jeden dzień można już spróbować solonych ogórków i marynowania na zimno. Im dłużej pozostają w banku, tym stają się bardziej energiczne.

Aby nasze lekko solone ogórki w domu były smaczne i chrupiące, należy założyć 1-litrowy słoik ogórków:

czosnek 1-2 ząbki;

koperek - jeden mały kwiatostan z nasionami (gram 5);

chrzan - 30 gramów lub jeden średniej wielkości arkusz;

czarny pieprz - 5 szt.;

liść laurowy - 2 szt.;

liście wiśni - 2 szt.;

liście czarnej porzeczki - 2 szt.;

sól - 1 łyżka stołowa (ze zjeżdżalnią);

woda - ile będzie pasować.

Jeśli nie masz liści wiśni i porzeczek, to nie ma znaczenia, możesz się bez nich obejść. Wszystkim smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Natychmiastowe ogórki lekko solone, chrupiące, w zimnej wodzie krok po kroku