Ogórki konserwowe z wódką na zimę - niezwykły i prosty przepis na robienie ogórków.

Ogórki konserwowe z wódką

Konserwy Ogórki z Wódką - Czy słyszałeś kiedyś o takim przygotowaniu? Czy wiesz, że pyszne ogórki można konserwować nie tylko marynatą, ale także wódką? Jeśli nie, to dowiedz się, jak konserwować, bo takiej kulinarnej atrakcji - dwa w jednym - nie można przegapić.!

Składniki: papryka, wódka, korzeń chrzanu, liście wiśni, liście porzeczki, liście chrzanu, ogórki, gorzka papryka, seler, Sól, koper, ocet winny, czosnek

I tak na zimę ogórki konserwowe z wódką.

Piękne zdjęcia ogórków.Zaczynamy gotować, biorąc ogórki (10kg), wybierając najlepsze i dobrze je myjąc.

Rozłóż na ręczniku - pozwól mu spłynąć.

W tym czasie włożyć do słoików liście porzeczki (20 listków), liście wiśni (20 listków) i chrzan (5 listków i 2 korzenie). Podana ilość przypraw jest obliczana na 10 kg ogórków.

Gdy ogórki osuszą, pakujemy je do słoików, a na wierzch wypełniamy przygotowanymi wcześniej przyprawami: koperkiem (1 pęczek), selerem (3-4 gałązki), słodką i ostrą papryką (odpowiednio 5 i 1 szt.), Czosnkiem (2 główki).

Przygotowujemy roztwór do polewania ogórków (marynata z wódką) z dodatkiem soli, octu i wódki, zachowując następujące proporcje: na 10 kg ogórków potrzebujemy 10 litrów wody, półlitrowy słoik soli, 1 szklanka wódki i 10 łyżek octu.

Roztwór gotujemy na ogniu, mieszając wszystkie składniki i wlewamy na gorąco do słoików z ogórkami.

Stójmy przez jeden dzień.

Następnie dodaj marynatę z wódką do ogórków w słoikach, bez dodawania 1 cm na brzegach pojemnika.

Zwijamy banki.

Weź pod uwagę, że ogórki z wódką są gotowe. Oto taki niezwykły i prosty przepis na gotowanie ogórków na zimę. Napój i przekąska w jednej puszce. &# 128521; Pozostaje tylko czekać na dogodną okazję zaserwowania ich do stołu i zaskoczenia wszystkich takim kulinarnym arcydziełem!


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki konserwowe z wódką na zimę - niezwykły i prosty przepis na robienie ogórków.