Ogórki, pomidory na zimę. Przepisy

Solenie ogórków i pomidorów to najstarszy sposób na przechowywanie i przechowywanie tych warzyw na zimę. To dzięki tej metodzie przygotowania, ogórki i pomidory na zimę zachowują wiele witamin i składników odżywczych. Do tego chrupiące ogórki i soczyste pomidory wraz z gotowanymi ziemniakami… Co może być smaczniejsze i lepsze.

Ogórki, pomidory na zimę. Przepisy

Składniki do kiszenia ogórków pomidorowych na zimę:

  1. 25 szt. pomidory;
  2. 25 szt. ogórki;
  3. 2 duże pęczki zieleni;
  4. 1 głowa czosnku;
  5. 3 parasole koperkowe;
  6. 150 g grubej soli do marynowania;
  7. 8 szt. liście wiśni;
  8. 6 szt. liście czarnej porzeczki;
  9. 3 litry wody.

Pomidory i ogórki dokładnie myjemy razem z liśćmi wiśni i porzeczki. I pozostawiony do osuszenia.Czosnek jest obrany z łuski na goździkach.

Zielenie są spłukiwane.

W każdym przygotowanym 3-litrowym słoiku czosnek (cały szczypiorek), ogórki, pomidory, liście porzeczki i wiśni, pietruszka lub inne zioła układa się warstwami na dnie. Na wierzchu znajdują się parasole koperkowe.

Ogórki, pomidory na zimę. Przepisy

Następnie przygotowywana jest solanka. W trzech litrach wody sól rozpuszcza się, mieszając. Ta solanka nadaje się również do zimowa sałatka z ogórków. Do tej solanki wlewa się wypełnione słoiki z warzywami. Słoiki zamykane są nylonowymi wieczkami i umieszczane w chłodnym miejscu na 8-10 dni. Od czasu do czasu należy je otworzyć i usunąć pianę z powierzchni. Po określonym czasie puszki można wyjąć w chłodne miejsce. Ogórki będą gotowe do spożycia dopiero po dwóch miesiącach, a pomidory można zjeść wcześniej - po miesiącu. "Ogórki-pomidory na zimę. Przepisy»Można urozmaicić dodając przyprawy, kawałki korzenia lub liście chrzanu.

Ogórki, pomidory na zimę. Przepisy

„Ogórki i pomidory na zimę. Przepisy ” półfabrykaty są nie tylko solone, ale także marynowane w occie, w sosie pomidorowym, z ziołami i ziołami. One również zwijają się ”Sałatki na zimę. Ochrona".


» » Ogórki, pomidory na zimę. Przepisy