Ogórki kiszone - przepis na zimę, jak prawidłowo kiszić ogórki: zimny, chrupiący, prosty przepis, krok po kroku

Ogórki kiszone są tradycyjnym daniem z ogórków wielu kuchni słowiańskich, a marynowanie ogórków na zimno stało się ostatnio coraz bardziej aktualne. W końcu robi się coraz cieplej. A więc przejdźmy do rzeczy.

Składniki: woda, korzeń chrzanu, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, liście chrzanu, ogórki, Sól, koper, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Ogórki myjemy i namaczamy przez 2-4 godziny.

W międzyczasie upewnimy się, że mamy wszystkie przyprawy potrzebne do marynowania. Ilość przypraw podawana jest na podstawie jednego 3-litrowego słoika:

koperek - jeden mały kwiatostan;liść laurowy - 1-2 liście;

czosnek - 2-3 ząbki;

liście wiśni - 2-3 szt.;

liście porzeczki - 2-3 szt.;

liście chrzanu - jeden duży liść;

korzeń chrzanu - kawałek 5-10 gramów;

czarne ziarna pieprzu - 5-10 sztuk.

Umyj puszki płynem do mycia naczyń, puszką po napoju, dobrze wypłucz i wysusz na słońcu. Jeśli nie ma słońca, jest lepiej sterylizować.

Następnym krokiem jest włożenie naszych osiadłych ogórków do słoików. W dół - większy, a powyżej - mniejszy. Umieściliśmy to tak ciasno, jak to możliwe. Staramy się zostawić mniej wolnego miejsca, ale bez fanatyzmu. Obliczamy liczbę ogórków tak, aby do słoika zmieściły się 3 łyżki soli (ZE SLAJNIKIEM) i wszystkie powyższe przyprawy. Małe przyprawy powinny wpadać w puste przestrzenie między ogórkami, a liście powinny tworzyć wierzchnią warstwę.

A teraz najważniejsza rzecz!

Jak przygotować marynatę do ogórków kiszonych?

To jest bardzo proste. Można powiedzieć, że jest w Twoim kranie. Teraz po prostu wlewamy wodę do każdego słoika z kranu, aż wypełni cały słoik. Bank jest pełny - zamykamy go plastikową pokrywką i idziemy do piwnicy na solenie i przechowywanie. Jednym słowem - na zimę. Taki jest najprostszy przepis na ogórek kiszony..


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone - przepis na zimę, jak prawidłowo kiszić ogórki: zimny, chrupiący, prosty przepis, krok po kroku