Przepis na chrupiący ogórek

Drodzy nabywcy, oferujemy Państwu wspaniały przepis na kruche ogórki na zimę, które są bardzo łatwe w przygotowaniu i zawsze okazują się zaskakująco smaczne i pachnące, szmaragdowo zielone. Takie ogórki będą dobrym dodatkiem do każdego świątecznego stołu, można je podawać jako samodzielną przekąskę, a także dodawać do sałatek, kanapek, sosów, pierwszego i drugiego dania lub robić z nich różne jadalne dekoracje.. Przepis na chrupiący ogórek

Z charakterystycznego chrupania ogórków konserwowych daje chrzan, który należy wykorzystać przy sporządzaniu takiego preparatu, a zarówno korzeń chrzanu, jak i jego liście zostaną użyte, ale generalnie w kolejności. 
Tak więc przepis na chrupiące ogórki na zimę. 
Wymagane składniki do przygotowania: 
- świeże ogórki - pięć kilogramów-
- czosnek - dziesięć ząbków-
- czarne ziarna pieprzu - trzydzieści groszków-
-parasole koperkowe - dziesięć sztuk-
- liście porzeczki - dziesięć sztuk-
- liście chrzanu - pięć sztuk-
- woda - dwa i pół litra-
- sól (nie jodowana) - trzy łyżki stołowe-
- cukier granulowany - pięć łyżek-
- fasola gorczycowa - dziesięć łyżeczek-
- ocet 9% - sto pięćdziesiąt gramów-
- ziele angielskie - trzydzieści groszków-
- korzeń chrzanu - jedno lub dwa warzywa korzeniowe.
Sposób przygotowania kruchych ogórków. 
Dla naszego przedmiotu obrabianego, jak w przypadku kiszenie ogórków, wybieramy owoce o tym samym stopniu dojrzałości, wielkości i najlepiej odmianach, opłukujemy je dobrze bieżącą, zimną wodą i moczymy w dużym głębokim pojemniku (aby ogórki były wolne) na cztery do pięciu godzin, trzykrotnie zmieniając wodę. 
W międzyczasie dobrze umyjemy szklane słoiki gorącą wodą z dodatkiem sody (sody oczyszczonej) lub mydła do prania, a następnie pasteryzujemy każdy na parze lub w piekarniku.. 
Po namoczeniu ogórków wyjmij je z wody i osusz, rozprowadzając na bawełnianej szmatce lub ręczniku kuchennym.. 
Następnie na dno przygotowanych słoików ułożyć liście porzeczki, liście chrzanu, parasole koperkowe, czosnek, korzeń chrzanu, pokroić na drobne kawałki, czerń i ziele angielskie oraz gorczycę, obliczyć jedną łyżeczkę na słoik i ułożyć ogórki pionowo na wierzchu. 

Przepis na chrupiący ogórek

Następnie z wody, soli i cukru przygotowujemy farsz i doprowadzamy do wrzenia, gotujemy kilka minut, aby sól i cukier całkowicie się rozpuściły, następnie zdejmujemy z ognia i wlewamy ocet. 
Zawartość puszek zalać gorącą, gotowaną marynatą, przykryć blaszanymi pokrywkami do zszywania i wlać napasteryzację do dużego pojemnika z wrzącą wodą. Pasteryzuj również marynowane pomidory 15-30 minut, w zależności od objętości puszki. 
Po pasteryzacji szybko zwinąć puszki i ostrożnie każdą z nich odwrócić do góry nogami. Nie zawijamy ich na ciepło, dzięki czemu ogórki nie zmiękną i pozostaną chrupiące. 
Gdy puszki z półfabrykatem ostygną, są one również przenoszone do magazynu niebieski w puszkach w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Ogórki należy przechowywać, podobnie jak inne preparaty, w temperaturze od 18 do 22 stopni przez nie więcej niż trzy lata. 

Przepis na chrupiący ogórek

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz pyszny przepis na chrupiące ogórki wierzbowe i koniecznie go wykorzystaj.
Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na chrupiący ogórek