Marynowane pomidory

Początek jesieni to czas przygotowania zapasów na zimę. Marynowane pomidory to klasyk w domu. Rzeczywiście, w zimnych porach roku nie można się bez nich obejść! Marynowane pomidory na zimę można przygotować na różne sposoby, ale łączy je jeden szczegół - marynata. Nadzienie marynatowe do pomidorów przygotowuje się we wszystkich przypadkach prawie w ten sam sposób, zgodnie z ogólną technologią.

Marynowane pomidory

Przygotowanie marynaty do nalania marynowane pomidory:

 1. Do nalewania marynaty należy przygotować cukier, ocet i sól.
 2. Po podgrzaniu na kuchence cukier i sól rozpuszczają się w wodzie. Powinny być gotowane przez co najmniej 15 minut..
 3. Następnie do marynaty dodaje się przyprawy (można samemu przygotować zestaw przypraw) i bardzo powoli gotować na wolnym ogniu przez kolejne 15 minut. Marynatę z przyprawami można również dojrzewać w łaźni parowej lub wodnej, aby przyprawy nie straciły swoich właściwości..
 4. Pod koniec wrzenia wlewa się kwas octowy. Ale jest dodawany stopniowo, aby nie wyparował częściowo ani nie „osłabł”. Nie możesz w ogóle dodać octu podczas gotowania marynaty, ale wlej go bezpośrednio do słoików z pomidorami. Nadzienia marynatowe działają lepiej z octem owocowym (jabłkowym lub winogronowym).


Marynowane pomidory

Przepis na "Marynowane pomidory" (na słoik o pojemności trzech litrów) można przygotować z:

 • 2 kg pomidorów;
 • 1 cebula;
 • 1 słodka czerwona papryka;
 • 3 ząbki czosnku;
 • 2 liście wiśni;
 • 5 ziaren czarnego pieprzu;
 • 1 liść laurowy;
 • zieleń.

Warzywa są przygotowane do przepisu. Z papryki wyjmuje się nasiona i kroi w paski. Pomidory są dobrze umyte. Cebulę obrać i pokroić na cztery części. Przyprawy kładzie się na dnie wysterylizowanych słoików - kładzie się na nich pomidory na przemian ze słodką papryką. Kwiatostany i łodygi kopru pokrojone na kawałki układane są na wierzchu.

Napełnione puszki napełnia się wrzącą wodą, przykrywa nylonowymi pokrywkami i pozostawia na 10 minut. Następnie woda jest spuszczana, doprowadzana do wrzenia i ponownie wlewana. Banki są ponownie zamykane na 15 minut. Woda jest spuszczana.

Przygotowanie marynaty zalewamy z 5 łyżek. cukier, 4 łyżki. sól i 3 litry wody. 75 ml octu (9%) dodaje się do puszek z pomidorami, marynatę wylewa i natychmiast zwija blaszanymi pokrywkami. Zwinięte puszki należy przechowywać w cieple przez dwa dni.

Marynowane pomidory

W ten sam sposób możesz zwinąć marynowane zielone pomidory lub użyj popularnej metody „Marynowane pomidory z aspiryną. Przepis ze zdjęciem".


» » Marynowane pomidory