Adjika `lick your fingers` - prosty przepis ze zdjęciami krok po kroku na zimę

adjika oblizujesz palce

Opis

Adjika „Polizaj palce” na zimę gotuj z wystarczającą ilością składników, aby nie poczuć tylko jednej pikantności. Takie danie naprawdę będzie miało swój niepowtarzalny oryginalny smak. Ogólnie rzecz biorąc, adjika jest jednym z najpopularniejszych preparatów zimowych.. Podobnie jak inne domowe przetwory, przygotowywany jest w kilku celach: aby był zdrowy, naturalny i smaczny.. Jego przydatność polega na tym, że produkty, z których jest najczęściej przygotowywana, zawierają dużą ilość witamin, a także doskonale zapobiegają przeziębieniom. Smak takiego preparatu zachwyci wszystkich miłośników pikantności. I oczywiście, ponieważ przygotowujemy adżikę w domu, na pewno będzie to naturalne..

Niecodziennym rozwiązaniem w takim przepisie byłoby użycie marchewki, jednak wszystkie wybrane składniki razem nadadzą nam zupełnie niecodzienny smak adżiki. Dowiesz się bardziej szczegółowo, jak gotować adżikę „Polizaj palce” na zimę z prostego zdjęcia przepisu krok po kroku. Oczywiście taka adżika będzie ostra, ale będzie też trochę słodka i pikantna.. Zacznijmy zbierać pyszne i pachnące pomidory Adżika "Polizaj palce" na zimę w domu.

Składniki

 • Pomidory 2,5 kg
 • Słodka papryka 500 g
 • Marchew 500 g
 • Papryczka chili 2-3 szt.
 • Cebula 300 g
 • Czosnek 200 g
 • Ocet 250 ml
 • Sól kuchenna 60 g
 • Cukier granulowany 250 g
 • Olej roślinny 250 ml

Kroki

 1. Przygotujemy wszystkie składniki potrzebne do przygotowania tak zdrowej i smacznej przetwory.. Byłoby idealnie, gdyby wszystkie warzywa można było zebrać we własnym ogrodzie..

  przygotuj składniki

 2. W przypadku adjiki użycie czerwonej papryki jest idealne z wielu powodów. Zdobywamy go, myjemy i usuwamy z nasion.. Można to zrobić bardzo wygodnie, jeśli każdy owoc zostanie przecięty na pół, a następnie obrany z wnętrza. Musisz również usunąć łodygi, po czym przygotowaną paprykę wkładamy do czystej miski..

  papryka

 3. Zbieraj dojrzałe, małe i gęste pomidory na adżikę. Dokładnie opłucz wybrane owoce, osusz na ręczniku, a następnie pokrój na ćwiartki, jak pokazano na zdjęciu. W razie potrzeby usuń łodygi.

  pomidor

 4. Wszystkie główki czosnku dzielimy na ząbki i obieramy, a następnie kładziemy na osobnym talerzu.

  Ząbki czosnku 5. Po prostu myjemy marchewki, a następnie obieramy i kroimy na małe kawałki, aby później wygodnie było je posiekać.

  pokroić marchewki

 6. Obierz cebulę i pokrój ją nożem namoczonym w zimnej wodzie na małe kawałki, tak aby pasowały do ​​marchwi.

  cebula

 7. Na tym etapie zbieramy się w rękawiczki i przygotowujemy ostrą paprykę. Aby to zrobić, pokrój owoce na pół, usuń nasiona i łodygi. Potrzebne są rękawiczki, aby później skóra się nie poparzyła.

  Chilli

 8. Teraz musimy zmielić wszystkie przygotowane składniki. Można to zrobić w robocie kuchennym lub maszynce do mięsa.. Ostatni sposób jest najtańszy i najprostszy. Łączymy wszystkie posiekane składniki w jednym głębokim i obszernym rondlu, wysyłamy do pieca. Gotuj Adjikę na małym ogniu przez następne 30 minut.

  posiekać warzywa

 9. Po określonym czasie wlej określoną ilość bezwonnego oleju roślinnego do rondla z posiekanymi warzywami. Dokładnie wymieszaj składniki i kontynuuj gotowanie adżiki przez kolejne pół godziny.

  olej roślinny

 10. Podnieś grubą sól do adżiki, nie jodowaną. Razem z cukrem wyślij na patelnię z resztą składników. Mieszając od czasu do czasu, gotuj adjikę przez następne 90 minut.

  dodaj sól i cukier

 11. Szklane słoiki wybrane do konserwacji. Myjemy je i sterylizujemy w dowolny wygodny i znany sposób..

  sterylizuj puszki

 12. Przygotowany ocet należy wlać na patelnię z pokrojonymi warzywami dosłownie 10 minut przed końcowym gotowaniem, wymieszać.

  zamieszaj i gotuj

 13. Wlej jeszcze gorącą mieszankę do wcześniej przygotowanych słoików, natychmiast mocno dokręć pokrywkami. Adjika pikantna "Polizaj palce" na zimę jest gotowa.

  pikantna adżika na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Adjika `lick your fingers` - prosty przepis ze zdjęciami krok po kroku na zimę