Pyszne ogórki konserwowe na zimę - przepis powie ci, jak trzy razy zrobić ogórki.

Trzykrotne polewanie ogórków - pyszne ogórki konserwowe na zimę

Mało kto będzie w stanie odmówić zimą ogórka w puszkach domowej roboty. Chrupiące, pachnące świeżością pietruszki i kuszącym aromatem czosnku. Oczywiste jest, że każdy z nas ma swój najlepszy przepis i ulubiony sposób ich wykonania. Ale tutaj chcę opowiedzieć o prostym i niezawodnym sposobie przygotowania domu na zimę, gdzie stosuje się trzykrotne polewanie ogórków.

Składniki: Pietruszka, korzeń chrzanu, liście chrzanu, liście czarnej porzeczki, ogórki, cukier, Sól, koper, ocet winny, czosnek

Jak konserwować ogórki metodą potrójnego nalewania.

Zdjęcie ogórków.Najpierw wybierz młode, twarde ogórki. Aby owoce nie straciły swojego głównego uroku - chrupania. Zadbaj o nie, gdy tylko zostaną przyniesione z rynku lub usunięte z ogrodu. Delikatnie wypłucz.

Do czystego trzylitrowego słoika włożyć pietruszkę, koperek, liście chrzanu i czarną porzeczkę. Na słoik o pojemności 3 litrów: 10-15 g różnych ziół, 10 g chrzanu i 4 ząbki czosnku.

Następnie ustawcie się w kolejce po ogórki - napełnijcie nimi słoiki.

Wierzch przykryj „parasolką” dojrzałego koperku i kilkoma innymi wymienionymi w przepisie na zioła.

Wlej wrzącą wodę do słoika, przykryj gorącą, przegotowaną pokrywką. Po 3 minutach wlej wodę do miski i ponownie napełnij słoik wrzącą wodą. Opróżnij ponownie.

Na koniec wrzuć ząbki czosnku i korzenia chrzanu do słoika z ogórkami, wszystko napełnij gorącą marynatą z dodatkiem octu.

Gotowanie marynaty ogórkowej można wykonać na pierwszej odsączonej wodzie. Aby to zrobić, dodaj 35 g cukru, 90 g soli na 1 litr wody, a po ugotowaniu - 100-150 g octu stołowego.

Zwiń puszkę, odwróć ją do ostygnięcia.

W ten sposób niezawodnie i prosto konserwujemy ogórki na zimę. Słoiki z chrupiącymi, umiarkowanie pikantnymi, pachnącymi ogórkami są doskonale przechowywane w pomieszczeniu i nie „wybuchają”. Takie ogórki konserwowe dadzą szansę braciom przygotowanym w inny sposób. Zimą, jeśli podasz je do stołu z gorącymi ziemniakami, usłyszysz wiele komplementów od bliskich. Są dobre zarówno w marynacie jak i gulaszu mięsnym.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszne ogórki konserwowe na zimę - przepis powie ci, jak trzy razy zrobić ogórki.