Ogórki kiszone z musztardą

Kolejny wspaniały przepis na konserwację domu to „Ogórki kiszone z musztardą”. Aby je przygotować, musisz przygotować następujące składniki:

  1. 3 kg ogórków;
  2. 2-3 gałązki estragonu, pietruszki, selera i kopru;
  3. 1 arkusz chrzanu;
  4. 3-4 ząbki czosnku;
  5. 2 liście laurowe;
  6. 4 cebule;
  7. 5 sztuk. suche goździki;
  8. 5 groszków czarnego pieprzu;
  9. przez ? łyżeczka gorczyca i gorczyca sucha.

Dodatkowo do polewania kiszone ogórki na zimę na dwa litry wody potrzeba 130 ml octu 9%, 60 g soli i 100 g cukru pudru.

Ogórki kiszone z musztardąOgórki wybrane według wielkości do zbioru "Ogórki kiszone z musztardą na zimę»Moczyć przez 3 godziny w zimnej wodzie. Zielenie są myte i grubo siekane. Czosnek i cebulę są obrane.

Przygotowywana jest marynata. 2 litry wody gotuje się z cukrem i rozpuszczoną w niej solą. Dodaje się czarny pieprz, liście laurowe i goździki.

Ogórki kiszone z musztardą

Do przygotowanego pojemnika wlewa się 9% octu, układa cebulę, czosnek, musztardę i zioła. Na nich kładzie się ogórki i wypełnia gotowaną marynatą. Słoiki przykrywa się pokrywkami i przesyła do sterylizacji na 15 minut. Następnie puszki są natychmiast zwijane i schładzane..

Przepis "Ogórki kiszone z musztardą" Jest świetną przystawką i świetnym składnikiem zimowych sałatek. Ogórki kiszone przygotowane według tego przepisu zapowiadają się chrupiące, mocne i aromatyczne. Najpierw jednak musisz spróbować śmiało powiedzieć: czy ci się udało, czy nie. Chociaż to po prostu nie może działać! Ten przepis pozwala marynować nie tylko ogórki, ale także robić marynowanie cukinii.

Ogórki kiszone z musztardą

Ogórki gorczycowe można łączyć z korzeniami chrzanu. Okazuje się, że jest dość ostry i pikantny. Do ogórków gorczycowych dodaje się również ostrą lub słodką paprykę, w zależności od pożądanego smaku i stopnia przyprawienia..


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone z musztardą